„Trzeba się jakoś ratować”- wywiad z 84-letnią Panią Janiną w Centrum Hiperbarycznym Concept

IMG_7240Witajcie! Chcielibyśmy przedstawić Wam naszą najstarszą jak dotąd pacjentkę, 84-letnią panią Janinę pogodną, wiecznie uśmiechniętą i elegancką kobietę. Specjalnie dla Was udało mi się namówić panią Janinę na krótki wywiad.

Dzień dobry, dziękuję, że zgodziła się Pani poświęcić mi chwilę swojego cennego czasu. Wiele się mówi, o tym, że starsze osoby są raczej zamknięte na nowoczesne formy terapii. Jak trafiła Pani do naszego Centrum i co Panią skłoniło, aby zdecydować się na tlenoterapię hiperbaryczną?

Otóż trafiłam bardzo prosto. W skrzynce na listy znalazłam ulotkę. Przeczytałam ją i pomyślałam: „Trzeba się jakoś ratować!”. Wie Pani, leczyłam się już różnymi metodami, ale ból ciągle nie przechodził. Ta terapia to była ostatnia deska ratunku. Co było Pani największym problemem, w chwili, kiedy przyszła Pani do Centrum Hiperbarycznego?

Kręgosłup lęczę od lat, mam przepuklinę w odcinku lędźwiowym, a niedawno okazało się, że zaczęły mnie boleć też nogi. Całe nogi, i mięśnie, i kości. Nie tylko drętwienie, nie tylko skurcze, ale całe stopy. Smarowałam żelem, ale to pomagało tylko na trochę. Musiałam się zrywać w nocy, o chodzeniu nie było mowy.

A jak czuła się Pani podczas samego zabiegu? Podczas wzrastania ciśnienia w komorze występuje charakterystyczne zatykanie uszu. Mówi się, że  osoby dojrzałe gorzej znoszą to niż osoby młode i dzieci…

Tak jak Pani mnie uprzedzała, podczas pierwszych dwóch zabiegów miałam niewielkie bóle uszu, później coraz mniejsze, a teraz w ogóle już ich nie czuję.

Dzisiaj będzie Pani miała 10 zabieg. Czy zauważyła już Pani pozytywne efekty działania terapii?

Już po pierwszym zabiegu poczułam, że zmniejszył mi się ból w kostce. Teraz, bóle stóp i nóg ustąpiły całkowicie. Nie stosuję już żeli, nie biorę leków przeciwbólowych. Te leki zresztą bardzo szkodziły mi na żołądek i, i tak nie mogłam ich za dużo brać.

Jest pani naszą najstarszą pacjentką i dzięki Pani radom, udało nam się dostosować nasze Centrum Hiperbaryczne jeszcze lepiej dla osób starszych.

Bardzo mi miło. Ja jednak mimo swojego wieku, wciąż czuję się bardzo młodo i staram się być zawsze sobą.

PARAMETRY ZABIEGU:

  • Kliniczna komora hiperbaryczna (najnowocześniejsza w Polsce)
  • Zastosowane ciśnienie 2ATA
  • Czas trwania zabiegu wynosi 80 minut w tym 60 minut w pełnym ciśnieniu!
  • Certyfikowany 100 % tlen medyczny podawany jest z butli tlenowej (nie z koncentratora!)
  • Maska BIBS -wysoce specjalistyczny system oddychania – wydychany dwutlenek węgla nie miesza się z tlenem
  • „O-ZONE Active”  Dedykowany System Dezynfekcji Ozonowej po każdym zabiegu! 
  • Wysuwane nosze z elektrycznie regulowana wysokością, pozwalające korzystać z leczenia pacjentom bez względu na sprawność fizyczną lub stan zdrowia
  • TV- System Video  

Zespół Centrum Hiperbarycznego Concept

Informacje oraz kontakt pod numerem telefonu

Centrum Hiperbaryczne Concept:

Wrocław, Siemianowice Śląskie

Nr tel. 661 044 206

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej:
https://www.centrum-hiperbaryczne.pl/

Odwiedź nas na Facebooku:
https://www.facebook.com/centrumconcept/

(Visited 1 002 times, 1 visits today)
Blog Centum-Hiperbaryczne Concept

1 komentarz do “„Trzeba się jakoś ratować”- wywiad z 84-letnią Panią Janiną w Centrum Hiperbarycznym Concept”

Dodaj komentarz