60-letni pacjent po urazie czaszkowo-mózgowym w Centrum Hiperbarycznym Concept

human-brain011W wyniku bardzo ciężkiego wypadku samochodowego 60-letni mężczyzna (chcemy zachować jego anonimowość) doznał urazu czaszkowo-mózgowego powiązanego z zanikiem pamięci i afazją.  Ponad roku od wystąpienia urazu trafił do naszego Centrum Hiperbarycznego  aby podjąć leczenie w komorze hiperbarycznej.

Po serii 20 zabiegów rodzina zauważyła, że nasz pacjent stał się spokojniejszy, opuściły go towarzyszące mu wybuchy agresji. Znacząco poprawiła się jego koncentracja więc proces uczenia stał się dużo szybszy.  Różnice zauważyli również  terapeuci prowadzący terapię mowy.

Niestety konieczna była kolejna operacja mózgu , która spowodowała około 5 tygodniową przerwę w leczeniu. Operacja spowodowała, że stan naszego pacjenta znacząco się pogorszył. Po przerwie Pan trafił do nas na  drugą serię 20 zabiegów, w częstotliwością 5 dni w tygodniu.

Pod koniec leczenia, po 17 zabiegu, jak to w często bywa nastąpił przełom,rodzina zauważyła znaczącą poprawę. Mężczyzna obudził się w dobrym nastroju, pełen sił. I choć wcześniej zauważalne były zmiany, takie jak: zmniejszenie częstotliwości ataków padaczkowych, poprawa w kontroli oddawania moczu, to tamten dzień okazał się przełomowy w procesie terapii.

Po operacji pacjent mówił bardzo niewiele i były to najczęściej tylko krótkie równoważniki zdań typu : „tak” , „nie”, teraz ku radości najbliższych zaczął z nimi rozmawiać. Wciąż jeszcze czasami brakuje mu niektórych słów w trakcie rozmowy, ale wtedy zastanawia się i stara sobie je przypomnieć. W chwili obecnej nie tylko zwiększyła się jego koncentracja, ale przede wszystkim ma on chęci do nauki, sam z siebie uczy się i przykłada wiele wysiłku, by uczyć się na nowo wielu rzeczy, zwiększać zasób słownictwa itd.

Poprawiła się także kondycja fizyczna, ruchy stały się bardziej zgrabne, przemyślane. Rodzina zaobserwowała znaczący wzrost energii i siły. Żona uśmiechając się opowiada również, że mąż stał się dużo bardziej pogodny i częściej się uśmiecha.

Ponieważ zabiegi hiperbarii tlenowej w stanach powypadkowych finansowane są przez niektóre ubezpieczalnie, zachęcamy, jeśli mają Państwo bliskich po urazach czaszkowo-mózgowych, z zanikami pamięci, problemami z koncentracją – do starania się o zwrot kosztów leczenia tlenoterapii hiperbarycznej  w miejscu ubezpieczenia członka Państwa rodziny.

Naszemu pacjentowi życzymy sukcesów w dalszej terapii,

Fizjoterapeuci Centrum Hiperbarycznego Concept

http://www.centrum-hiperbaryczne.pl/index.php/zastosowanie/udar-mozgu.html

PARAMETRY ZABIEGU:

  • Kliniczna komora hiperbaryczna (najnowocześniejsza w Polsce)
  • Zastosowane ciśnienie 2ATA
  • Czas trwania zabiegu wynosi 80 minut w tym 60 minut w pełnym ciśnieniu!
  • Certyfikowany 100 % tlen medyczny podawany jest z butli tlenowej (nie z koncentratora!)
  • Maska BIBS -wysoce specjalistyczny system oddychania – wydychany dwutlenek węgla nie miesza się z tlenem
  • „O-ZONE Active”  Dedykowany System Dezynfekcji Ozonowej po każdym zabiegu! 
  • Wysuwane nosze z elektrycznie regulowana wysokością, pozwalające korzystać z leczenia pacjentom bez względu na sprawność fizyczną lub stan zdrowia
  • TV- System Video  

Informacje oraz kontakt pod numerem telefonu

Centrum Hiperbaryczne Concept:

Wrocław, Siemianowice Śląskie

Nr tel. 661 044 206

Zastosowanie Hiperbari tlenowej  w rehabilitacji neurologicznej:
https://www.centrum-hiperbaryczne.pl/15-rehabilitacja-neurologiczna 

 Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej:
https://www.centrum-hiperbaryczne.pl/

 Odwiedź nas na Facebooku:
https://www.facebook.com/centrumconcept/

 

(Visited 1 109 times, 1 visits today)
Blog Centum-Hiperbaryczne Concept

Dodaj komentarz