Dzielny Michaś w naszym Centrum Hiperbarycznym Concept

20150710_093412Kolejnym niezwykłym gościem w naszym Centrum ,którego pragniemy Wam przedstawić, jest dziesięcioletni Michał. Michał to przeuroczy chłopiec z burzą błyszczących kędziorków na głowie. Przyjechał do nas wraz z Mamą na 10 zabiegów tlenoterapii hiperbarycznej. Michaś boryka się z czterokończynowym niedowładem spastycznym po zatrzymaniu krążenia oraz oddechu.

Chłopiec codziennie odbywa dwie sesje w komorze, która jest dla niego miejscem rozluźnienia oraz drzemki. Michał nie lubi opuszczać komory i wyraźnie nam to pokazuje. Denerwuje się, że tak szybko przerywamy mu przyjemny czas odpoczynku. Jednak po zabiegu w komorze, na naszego dzielnego pacjenta czeka jeszcze pół godzinny masaż, rozluźniający jego nękane spastyką mięśnie. Spastyka jest to wygórowany odruch na rozciąganie. Prościej mówiąc są to silne, mimowolne napięcia mięśniowe, które potrafią bardzo uprzykrzyć życie. Masaż w połączeniu z hiperbarią tlenową daje świetne efekty w łagodzeniu ciężkich napięć spastycznych.

Podczas masaży poznajemy coraz lepiej naszego sympatycznego pacjenta. Wypytujemy go o to co lubi i o to co go denerwuje. Codziennie odbywamy miłe rozmowy z Michałem oraz jego bardzo sympatyczną Mamą. Wiemy już, że Michał ma dwójkę rodzeństwa. Ponadto lubi muzykę, dlatego podczas każdego masażu włączamy specjalnie dla Niego radio, aby mógł delektować się dźwiękiem z głośników.20150710_093613

W czwartek dotarła do nas wspaniała informacja. Michał zostanie z nami dłużej! Dzięki przepięknemu darowi serca od anonimowego Darczyńcy(klienta naszego centrum), Michaś otrzymał 8 dodatkowych zabiegów w komorze! Niewiele jest osób, które potrafią dzielić się tym co mają z innymi. Tym bardziej cieszymy się, że dane nam jest spotykać na naszej drodze tak dobre osoby. Dodatkowa terapia jest szczególnie ważna u chłopca, który uległ niedotlenieniu. Zabiegi dają szanse na zwiększenie produkcji komórek macierzystych oraz dotlenienie tkanki nerwowej. Podwojona ilość tlenoterapii w ogromnej mierze wpływa na wzrost możliwości pozytywnych efektów hiperbarii tlenowej.

Naszemu Darczyńcy życzymy, aby dobro powróciło, a Michałkowi powrotu do jak najlepszej sprawności! 🙂

PARAMETRY ZABIEGU:

 • Kliniczna komora hiperbaryczna (najnowocześniejsza w Polsce)
 • Zastosowane ciśnienie 2ATA
 • Czas trwania zabiegu wynosi 80 minut w tym 60 minut w pełnym ciśnieniu!
 • Certyfikowany 100 % tlen medyczny podawany jest z butli tlenowej (nie z koncentratora!)
 • Maska BIBS -wysoce specjalistyczny system oddychania – wydychany dwutlenek węgla nie miesza się z tlenem
 • „O-ZONE Active”  Dedykowany System Dezynfekcji Ozonowej po każdym zabiegu! 
 • Wysuwane nosze z elektrycznie regulowana wysokością, pozwalające korzystać z leczenia pacjentom bez względu na sprawność fizyczną lub stan zdrowia
 • TV- System Video  

Pozdrawiamy

Zespół Centrum Hiperbarycznego Concept

Informacje oraz kontakt pod numerem telefonu

Centrum Hiperbaryczne Concept:

Wrocław, Siemianowice Śląskie

Nr tel. 661 044 206

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej:
https://www.centrum-hiperbaryczne.pl/

Odwiedź nas na Facebooku:
https://www.facebook.com/centrumconcept/

(Visited 165 times, 1 visits today)
Blog Centum-Hiperbaryczne Concept

3 komentarze do “Dzielny Michaś w naszym Centrum Hiperbarycznym Concept”

 1. Witam serdecznie.
  Dużo zdrówka życzę Michałkowi i jego mamie.
  Michaś wygląda identycznie i przytrafiło mu się to samo ,co mojemu synkowi -Michałkowi.
  Bardo za nim tęsknię…

  Buziaczki

  Odpowiedz

Dodaj komentarz