Pierwsze efekty terapii hiperbarycznej na turnusie w Koninie :)

Wiktor i Michał z RodzicamiWitajcie ponownie z Konina:)

Z tej strony Dagmara. Jestem fizjoterapeutką opiekującą się Dziećmi na turnusie w Koninie. Pierwszy tydzień zabiegów już za nami 🙂 Chciałam opowiedzieć Wam o nim kilka słów 🙂

Niemal każdy rodzic przed pierwszym wejściem do komory hiperbarycznej zadawał sobie pytania: „Czy moje Dziecko będzie chciało do niej wejść?”, „Jak moje Dziecko w niej wytrzyma?”. Otóż po raz kolejny okazało się, że strach ma wielkie oczy. Owszem, początkowo występowała pewna doza niepewności ale dziś, prawie każde dziecko chętnie wskakuje do naszej niebieskiej komory  Ostatnio Michał nawet zapomniał zdjąć buty, tak szybko chciał być w środku Jeśli chodzi o pytanie „jak moje dziecko w niej wytrzyma”kreatywność naszych Rodziców nie zna granic. Atrakcji w komorach jest co nie miara! Wspólnie z Dziećmi oglądają książeczki, śpiewają piosenki lub grają w różne gry.

Ale najważniejszą informacją, jaką chciałam się z Wami dziś podzielić to że rodzice i my widzimy pierwsze efekty tlenoterapii hiperbarycznej! U Wiktorka zauważalny jest o wiele lepszy apetyt. Mama mówi że Wiktorek  Częściej prosi ją o jedzenie nawet mi  podjada ziarna słonecznika z mojej miseczki 🙂 U Kamilka oraz Oliwierka wszyscy zauważyliśmy wzrost energii do działania. Chłopcy są bardzo żywiołowi, uśmiechnięci, nasze „żywe srebra” 🙂    Największy progres wystąpił u Julci. Mama  zauważyła że Julcia zaczęła chętniej komunikować się z otoczeniem i częściej powtarza poszczególne słowa. Mama opowiedziała dziś następującą historię. Otóż ostatniej nocy, po 8 zabiegu w komorze hiperbarycznej, Julka zaczęła mówić przez sen. To pierwsza sytuacja tego typu! Choć Julcia powiedziała 3 słowa, dla Mamy był to ogromny powód do radości.  Dla mnie jako fizjoterapeutki to znak, że dziewczynka staję się bardziej świadoma otaczającego ją świata, otwiera się na niego.

Takimi pozytywnymi wydarzeniami kończymy pierwszą serię 10 zabiegów na turnusie stacjonarnym w Koninie. Pozostaje czekać nam na kolejne postępy terapii naszych małych Podopiecznych! Do usłyszenia niedługo.

www.centrum-hiperbaryczne.pl

Wiktor

 

 

 

 

 

 

 

– Wiktor

Julka z Mamą Jolą– Julka

Kamil 1– Kamil

Wiktor i Michał z Rodzicami

 

 

 

 

 

– Po lewej Wiktor, po prawej Michał

(Visited 129 times, 1 visits today)
Blog Centum-Hiperbaryczne Concept

Dodaj komentarz