Bieganie więcej niż pasja- wywiad z Agnieszką Janasiak, srebrną medalistką Mistrzostw Polski w maratonie w Centrum Hiperbarycznym Concept

 

Witajcie!
Tym razem zapraszamy Was na wywiad z Agnieszką Janasiak, jedną z czołowych polskich biegaczek długodystansowych. Mamy przyjemność gościć ją w naszym Centrum Hiperbarycznym Concept, gdzie zdecydowała się skorzystać z serii zabiegów tlenoterapii hiperbarycznej, aby poprawić swoją kondycję fizyczną.

D.W.: Od czego zaczęła się Pani przygoda ze sportem?
A.J.: Od dziecka lubiłam aktywność fizyczną. Miałam być baletnicą, ale ponoć moja waga była lekko ponad normę (śmiech). Tańczyłam, grałam w piłkę nożną i przyszło b11666295_946211158754801_7265173485026820915_nieganie.

D.W.: Co zafascynowało Panią w bieganiu? Dlaczego akurat ta dyscyplina?
A.J.: Bieganie jest dla mnie czymś więcej niż pasją. To dla mnie wolność i cel sam w sobie. Bez biegania czuję się jak bez tlenu. Z racji, że już w szkole podstawowej wyróżniałam się predyspozycjami do uprawiania tej dyscypliny sportu wybrałam bieganie na dobre i na złe.

D.W.: Dlaczego zdecydowała się Pani na zabiegi w komorze hiperbarycznej?
A.J.: Zdecydowałam się na zabiegi w komorze hiperbarycznej ze względu na częste kontuzje i chęć podniesienia swojej wydolności naturalnymi metodami. Poza tym mam jeszcze swoje biegowe marzenia i będę uparcie szukać ich spełnienia.

D.W.: Czy słyszała Pani wcześniej o takiej metodzie regeneracji u sportowców?
A.J.: Wcześniej tak naprawdę nie słyszałam o komorze hiperbarycznej. Wiedziałam o namiotach tlenowych, komórkach macierzystych i obozach wysokogórskich. Wpisałam w ,,Google’’ słowo ,,TLEN’’ i tak WAS znalazłam.

D.W.: Dlaczego tak ważne jest odpowiednie natlenienie tkanek u sportowców?
A.J.: Tlen to podstawa konieczna do życia. Im lepsze natlenowanie tym lepszy przepływ krwi, lepszy metabolizm, szybsze usuwanie kwasu mlekowego itd. To wszystko pozwala sportowcom lepiej radzić sobie z często morderczymi treningami. Poprawia się regeneracja, parametry krwi, wydolność i łatwiej sięgać po kolejne rekordy życiowe.

D.W.: Jak się Pani czuje po zabiegu w komorze hiperbarycznej?
A.J.: Pierwsze wizyty w komorze trochę dokuczał mi ból uszny związany z wysokim ciśnieniem. Szybko jednak zaadoptowałam się i kolejne seanse były dla mnie już relaksem. Najczęściej jestem po pierwszym treningu, więc to doskonały czas na uspokojenie myśli, odpoczynek a najlepiej drzemkę. Po wyjściu z komory czuję się odprężona i zrelaksowana. Znika zmęczenie i mogę wracać do pracy.

D.W.: Jakie odczuwa Pani efekty po odbytych zabiegach?
A.J.: Ogromne zmiany nastąpiły w wynikach badań laboratoryjnych krwi. Badania wykonałam przed rozpoczęciem serii zabiegów w komorze hiperbarycznej oraz po serii 40 zabiegów. Dzięki hiperbarii tlenowej nastąpił duży wzrost poziomu hemoglobiny z 13.8 g/dl aż na 14.8 g/dl. Podobnie hematokryt- wzrósł z 40 proc. na 42.3 proc. Jest to najbardziej obiektywna oznaka poprawy wydolności organizmu. A przecież wydolność jest sprawą podstawową u sportowca. Bardzo pozytywnym efektem stało się też wyrównanie gospodarki hormonalnej w moim organizmie. Jak powszechnie wiadomo, sportsmenki mają z tym ogromny problem. Do tej pory musiałam wspomagać się sztuczną farmakoterapią, która nie działała. Za sprawą tlenoterapii hiperbarycznej w NATURALNY sposób wahania hormonów ustabilizowały się! Nie muszę już zażywać syntetycznych leków obciążających cały organizm. Z pełnym przekonaniem mogę też stwierdzić, że pobyty w komorze dobrze wpływają na moje samopoczucie. Mimo, że zmagam się z naderwaniem mięśnia jestem pozytywnie nastawiona ( co wcześniej było dla mnie trudne). Lepiej znoszę cięższe treningi,szybciej się regeneruję.

D.W.: Jaki jest Pani obecny cel sportowy?
A.J.: Mam Swój Sportowy Cel, ale nie chcę na razie oficjalnie o tym mówić by nie zapeszać. Zorientowani doskonale wiedzą, o czym myślę… Zdradzę później…

D.W.: Dziękujemy bardzo serdecznie za poświęcony czas. Życzymy samych sukcesów sportowych i nie tylko.

PARAMETRY ZABIEGU:

  • Kliniczna komora hiperbaryczna (najnowocześniejsza w Polsce)
  • Zastosowane ciśnienie 2ATA
  • Czas trwania zabiegu wynosi 80 minut w tym 60 minut w pełnym ciśnieniu!
  • Certyfikowany 100 % tlen medyczny podawany jest z butli tlenowej (nie z koncentratora!)
  • Maska BIBS -wysoce specjalistyczny system oddychania – wydychany dwutlenek węgla nie miesza się z tlenem
  • „O-ZONE Active”  Dedykowany System Dezynfekcji Ozonowej po każdym zabiegu! 
  • Wysuwane nosze z elektrycznie regulowana wysokością, pozwalające korzystać z leczenia pacjentom bez względu na sprawność fizyczną lub stan zdrowia
  • TV- System Video  

Fizjoterapeuci Centrum Hiperbarycznego Concept

Informacje oraz kontakt pod numerem telefonu:
Wrocław,  Siemianowice Śląskie

Nr tel. 661 044 206

Link do zastosowania komory hiperbarycznej w regeneracji sportowej:
https://www.centrum-hiperbaryczne.pl/9-regeneracja-sportowa

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej:
https://www.centrum-hiperbaryczne.pl/

Odwiedź nas na Facebooku:
https://www.facebook.com/centrumconcept/

(Visited 521 times, 1 visits today)
Blog Centum-Hiperbaryczne Concept

Dodaj komentarz