Znaczne zwiększenie motoryczności Kubusia z mózgowym porażeniem dziecięcym po zabiegach w Centrum Hiperbarycznym Concept.

DSC_2959

Witajcie! Czas przedstawić Wam Kubusia, sześcioletniego, pogodnego chłopca, który razem z mamą poddaje się leczeniu tlenoterapią hiperbaryczną w Centrum Hiperbarycznym Concept. Kubuś i jego mama wnoszą do naszego Centrum ogromną dawkę optymizmu i pozytywnej energii! Z powodu problemów z utrzymaniem równowagi, Kuba nie chodzi samodzielnie. Ma problemy ze skupieniem i czasem reakcji.

Mama Kubusia już po czwartym zabiegu przekazała nam rewelacyjne wieści o pierwszych efektach tlenoterapii hiperbarycznej:

„Próbuje kucnąć i sam wstać co wcześniej się nie zdarzało! Do tej pory potrzebował również dłuższej chwili aby podczas ubierania podnieść rączki do góry, a dziś sam próbował ściągnąć koszulkę.”

Dzisiaj Kubuś jest po 17 zabiegu. Zaprzyjaźnił się już z komorą, a jego wspaniała mama cały czas ma nowe pomysły na spędzanie czasu podczas zabiegu. Czasami zdarza się, że chłopiec zasypia, ale zwykle mama wymyśla różne rodzaje zabaw, by czas w komorze upłynął miło i przyjemnie.

Zadowolona, szczęśliwa mama, tuż przed wejściem do komory hiperbarycznej na 18 zabieg, zaczęła opowiadać, jak dużo zmian zauważa na co dzień u synka w ostatnim czasie.

„Jest bardziej mobilny. Zaczął się przemieszczać za różnymi ruszającymi się przedmiotami. Do tej pory, Kubuś bawił się z psem tylko w salonie, a teraz wędruje za nim po całym domu. Zauważalnie lepiej zaczął się też przesuwać na kolankach. Z siadu przechodzi do kucania i próbuje wstawać.”

Mama uważa, że Kubuś mógłby chodzić sam, ze względu na brak spastyczności nóżek, tylko brakuje mu motywacji do ćwiczenia osłabionych mięśni.

„Teraz ma zdecydowanie większą motywację!” – opowiada nam z uśmiechem. – „Co przekłada się na jego wyniki w trakcie zajęć rehabilitacyjnych”

I rzeczywiście, rehabilitanci Kubusia zauważyli zdecydowaną poprawę podczas ćwiczeń pionizacyjnych. Ma o wiele lepszą równowagę, którą jest w stanie utrzymać 6s, a ostatnio sam zrobił nawet trzy kroki!

Warto wspomnieć także o poprawie czasu reakcji chłopca i lepszym rozumieniu poleceń. Do tej pory, jak się mu dawało cześć, trzeba było długo czekać na reakcję. W chwili obecnej reakcja jest natychmiastowa, ewentualnie z opóźnieniem zaledwie 2-3 sekundowym.

Kubuś jest dopiero w połowie pełnego cyklu 40 zabiegów tlenoterapii hiperbarycznej. Szczęśliwe z osiągnięć chłopca, czekamy na kolejne jego postępy.

PARAMETRY ZABIEGU:

  • Kliniczna komora hiperbaryczna (najnowocześniejsza w Polsce)
  • Zastosowane ciśnienie 2ATA
  • Czas trwania zabiegu wynosi 80 minut w tym 60 minut w pełnym ciśnieniu!
  • Certyfikowany 100 % tlen medyczny podawany jest z butli tlenowej (nie z koncentratora!)
  • Maska BIBS -wysoce specjalistyczny system oddychania – wydychany dwutlenek węgla nie miesza się z tlenem
  • „O-ZONE Active”  Dedykowany System Dezynfekcji Ozonowej po każdym zabiegu! 
  • Wysuwane nosze z elektrycznie regulowana wysokością, pozwalające korzystać z leczenia pacjentom bez względu na sprawność fizyczną lub stan zdrowia
  • TV- System Video  

Fizjoterapeuci Centrum Hiperbarycznego Concept

Informacje oraz kontakt pod numerem telefonu

Centrum Hiperbaryczne Concept:

Wrocław, Siemianowice Śląskie

Nr tel. 661 044 206

Zastosowanie hiperbarii tlenowej w Mózgowym Porażeniu Dziecięcym:
https://centrum-hiperbaryczne.pl/89-mozgowe-porazenie-dzieciece

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej:
https://www.centrum-hiperbaryczne.pl/

Odwiedź nas na Facebooku:
https://www.facebook.com/centrumconcept/

 

 

(Visited 536 times, 1 visits today)
Blog Centum-Hiperbaryczne Concept

Dodaj komentarz