„Czas regeneracji organizmu uległ skróceniu! Mam więcej powera!”-zawodniczka crossfit w naszym Centrum Hiperbarycznym Concept

DSC02175

Terapię w naszym Centrum Hiperbarycznym Concept rozpoczęła Katarzyna Kurowska – trenerka personalna, była zawodniczka AZS Wrocław, fizjoterapeutka i autorka bloga ,,No excuses”. Po zakończeniu serii dziesięciu zabiegów w klinicznej komorze hiperbarycznej, poprosiłyśmy ją aby przybliżyła nam nieco swoją sportową karierę oraz efekty jakie przyniosło jej uczestnictwo w zabiegach hiperbarii tlenowej.

KATARZYNA KUROWSKA:

,,Od 16 roku życia trenowałam bieganie na średnich dystansach. Zawsze cechowała mnie dobra wydolność. W 2013 roku z biegów średnio-dystansowych przekwalifikowałam się na biegi długie : 5000m, 10 km, półmaraton. Radziłam sobie całkiem nieźle . 5000m -czas 17:42,72 i 7 miejsce na MMP. 10 km: 38:41, półmaraton: 1:26,27 . W czerwcu 2013 roku narodził się pomysł na przebiegnięcie maratonu. Dwa obozy: klimatyczny i wysokogórski spowodował , że we wrześniu byłam w szczycie formy! Przebiegłam swój debiut maratoński we Wrocławiu z czasem 3:05, 09 co dało mi 7 miejsce w klasyfikacji wśród kobiet oraz 3 miejsce wśród Polek. Po maratonie niestety ,,posypało mi się zdrowie”. Anemia, niedobory witamin i minerałów, a pod koniec 2013 roku złamanie zmęczeniowe kości strzałkowej. To ostatecznie przekreśliło szanse na pobiegnięcie Mistrzostw Polski Kobiet w Maratonie. Przekreśliło to również wszystkie starty oraz treningi na pół roku. Był to bardzo ciężki dla mnie okres. Fizycznie, ale także psychicznie… Nie poddałam się jednak łatwo! W czerwcu 2014 roku trafiłam do boxa Crossfit Wrocław. Tam odnalazłam nową siebie! Bieganie jednak nadal jest w moim sercu. Obecnie oprócz tego, że jestem zawodnikiem Crossfit, trenuję również innych, a także działam jako dyplomowana fizjoterapeutka. Obecnie przygotowuję 2 osoby do przebiegnięcia maratonu oraz jedną do triatlonu. Współpracuję również z grupą biegaczy. Co tydzień spotykamy się na treningach uzupełniających.

 Jak porównujesz Kasiu, swoje wyniki sportowe przed i po terapii w komorze hiperbarycznej?

Katarzyna Kurowska: Z treningu na trening zauważyłam coraz większy wzrost wydolności oraz szybciej wypoczywam co bardzo mnie cieszy!

 Trenujesz Crossfit, program treningu siłowego i kondycyjnego, opartego na wzroście parametrów ważnych zdolności motorycznych i psychomotorycznych. Poprawę których z nich odczułaś najwyraźniej po terapii w klinicznej komorze hiperbarycznej?

Katarzyna Kurowska wypełnia skalę:

0 – brak zmian

1 – niewielkie zmiany

2 – znacznie zauważalne zmiany

3 – bardzo duża poprawa

– Odporność krążeniowa i oddechowa 2

– Równowaga 1

– Siła mięśni 1

– Wytrzymałość mięśni 2

– Precyzja 0

– Gibkość 0

– Szybkość 1

– Sprawność ogólna 2

– Samoświadomość- schemat ciała 0

 Czy oprócz wyżej wymienionych parametrów, zauważyłaś w swoim organizmie jeszcze jakieś zmiany po sesji zabiegów?

KK: Już wspomniałam o poprawie parametrów krążeniowo – oddechowych czyli szeroko pojętej wydolności ale muszę 1235422_10151838675858605_2111143811_npodkreślić raz jeszcze, że naprawdę odczułam poprawę w tym zakresie! Dla osoby która poświęca na własny trening ok 3-4 godzin dziennie to naprawdę wiele znaczy! Dodatkowo mam więcej ,,powera” w pracy zawodowej, a czas regeneracji i wypoczynku uległ znacznemu skróceniu. Czuję, że mogę więcej! 🙂

Według Ciebie, którą fazę treningu wymienioną poniżej, hiperbaria tlenowa wspomaga najbardziej?

 • Przygotowanie do treningu
 • Trening właściwy
 • Zawody
 • Regeneracja

KK: Nie mogłam wybrać jednej opcji, dlatego podkreśliłam wszystkie – uważam, że tlenoterapia hiperbaryczna wspomaga organizm sportowca w każdej fazie treningu! Przyspieszona regeneracja organizmu, którą sama odczułam na sobie, może być rewelacyjną formą odnowy biologicznej także w intensywnym okresie startowym zawodnika.

Jaki był Kasiu Twój sposób na spędzanie czasu w komorze hiperbarycznej?

KK: Czas spędzony w komorze był dla mnie wspaniałą okazją do relaksu – wreszcie miałam okazję na spokojny, odżywczy sen! Żyję niezwykle intensywnie: codziennie wstaję przed 6:00 aby zdążyć na pierwszy trening co powodowało, że popołudniu czułam się często przemęczona. Godzinny zabieg w komorze hiperbarycznej ładował moje akumulatory do dalszych wyzwań! Czuję się jak nowo narodzona, a samopoczucie znacznie się poprawiło!


 Jaki był Twój sposób na radzenie sobie ze wzrostem ciśnienia podczas fazy sprężania powietrza (niwelowanie ,,zatykania się uszu”)?

KK: Uszy zatykały mi się tylko trochę – gdy przed zabiegiem zostałam poinformowana, że tak może się dziać, byłam nieco przestraszona, jak sobie z tym poradzę! Ale naprawdę nie było źle, a z zabiegu na zabieg znosiłam wzrost ciśnienia coraz lepiej i łagodniej. W razie czego popijałam troszkę wody z buteleczki którą zabierałam ze sobą do komory i po problemie! Przełykanie śliny czy ziewanie również działa! Nie ma się czego obawiać 🙂

Jakieś małe podsumowanie terapii od Pani Trener? Poleciłabyś, Kasiu, zabiegi w komorze hiperbarycznej swoim podopiecznym i zawodnikom?

KK: Ja już polecam te zabiegi absolutnie wszystkim! Nie ma lepszej regeneracji dla sportowca! 🙂 Sama mam nadzieję, że to nie był mój ostatni raz w komorze hiperbarycznej! Bardzo chętnie będę do Was wracać 🙂

Cieszymy się z obecności w naszym Centrum tak doświadczonego sportowca jak Kasia. Jej przykład pokazuje jak wiele dobrego tlenoterapia hiperbaryczna może zdziałać również w młodym organizmie niezwykle aktywnego sportowca!

Zapraszamy do Centrum Hiperbarycznego Concept wszystkich pasjonatów sportu pragnących – tak jak Kasia Kurowska – zadbać o intensyfikację regeneracji swojego organizmu oraz poprawić wyniki sportowe.

PARAMETRY ZABIEGU:

 • Kliniczna komora hiperbaryczna (najnowocześniejsza w Polsce)
 • Zastosowane ciśnienie 2ATA
 • Czas trwania zabiegu wynosi 80 minut w tym 60 minut w pełnym ciśnieniu!
 • Certyfikowany 100 % tlen medyczny podawany jest z butli tlenowej (nie z koncentratora!)
 • Maska BIBS -wysoce specjalistyczny system oddychania – wydychany dwutlenek węgla nie miesza się z tlenem
 • „O-ZONE Active”  Dedykowany System Dezynfekcji Ozonowej po każdym zabiegu! 
 • Wysuwane nosze z elektrycznie regulowana wysokością, pozwalające korzystać z leczenia pacjentom bez względu na sprawność fizyczną lub stan zdrowia
 • TV- System Video  

Fizjoterapeuci Centrum Hiperbarycznego Concept

Informacje oraz kontakt pod numerem telefonu:
Wrocław, Siemianowice Śląskie

Nr tel. 661 044 206

Link do zastosowania komory hiperbarycznej w regeneracji sportowej:
https://centrum-hiperbaryczne.pl/9-regeneracja-sportowa 

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej:
https://www.centrum-hiperbaryczne.pl/

Odwiedź nas na Facebooku:
https://www.facebook.com/centrumconcept/

(Visited 488 times, 1 visits today)
Blog Centum-Hiperbaryczne Concept

Dodaj komentarz