Wywiad z Jackiem MEZO Mejerem.

Dagmara Wierczyńska (fizjoterapeutka w Centrum Hiperbarycznym Concept w Poznaniu): Od ponad roku przygotowywał się Pan do maratonu Poznań… Skąd pojawiła się decyzja o rozpoczęciu intensywnych treningów biegowych? Przygotowanie do maratonu chyba niełatwo pogodzić z koncertami, przygotowywaniem nowych utworów?

Jacek Mejer:  Biegałem zawsze dla przyjemności, w relaksacyjnym tempie. Rok temu podjąłem jednak wyzwanie, żeby złamać 3h w maratonie, a do tego trzeba już regularnie, intensywnie trenować. I się zaczęło… Treningi choć ciężkie, bardzo mnie wciągnęły, a satysfakcja z „życiówek” dała napęd, żeby iść dalej! Muzyka ze sportem, czasem faktycznie się kłócą, ale można to pogodzić. Najlepsze jest to, że dzięki temu, że bardziej zależy mi dzisiaj na szybkim bieganiu niż kiedyś, bardziej dbam o siebie zdrowotnie, nie idę po bandzie, trzymam dyscyplinę.


DW: Czy słyszał Pan wcześniej o hiperbarii tlenowej w kontekście naturalnego dopingu stosowanego u czołowych sportowców na świecie?

jacek_mezo_mejer_fot.andrzej_jenekJM: Natknąłem się na wzmiankę o hiperbarii w autobiografii słynnego maratończyka i dzisiaj trenera Alberto Salazara. Wiem, że zaleca on takie zabiegi swoim zawodnikom. Poza tym poczytałem trochę w internecie zanim dałem się namówić na seans w komorze. Wszystkie źródła do których dotarłem brzmiały przekonywająco.

DW: Jakie były pierwsze skojarzenia czy myśli o hiperbarii tlenowej przed rozpoczęciem terapii?
JM: Skupiłem się na przyjemnych skojarzeniach: 100% tlenu brzmi dobrze. Godzinka relaksu też (uśmiech). Bałem się nieco tego wysokiego ciśnienia bo mam wrażliwe uszy.

DW: Na 20 dni przed Maratonem Poznań rozpoczął Pan tlenoterapię hiperabaryczną w naszym Centrum, by dodatkowo wspomóc organizm wydolnościowo przed startem. W jakim stopniu w Pana ocenie, hiperbaria tlenowa przyczyniła się do poprawy Pana wydolności w trakcie Szesnastego Maratonu Poznańskiego?

IMGL9279JM: Trudno przeliczać to na minuty i sekundy. Mogę powiedzieć, że przed samym startem czułem się bardzo dobrze, a sam maraton był najlepszym w moim życiu. Nie chciałbym mówić, że największa w tym zasługa komory hiperbarycznej, bo nie doceniłbym swojego ciężkiego treningu, ale myślę, że połączenie treningu, dobrej diety, dodatkowej regeneracji i dotlenienia tkanek poprzez hiperbarię miało swoje znaczenie. Po każdym zabiegu czułem się wypoczęty i w nocy dobrze spałem.

DW: Wiele osób jest na pewno ciekawych jakie są odczucia podczas samego zabiegu, jak Pan się czuł w komorze hiperbarycznej?

JM: Czułem się komfortowo. Włączając wyobraźnie czułem się trochę jak w kapsule kosmicznej. Jak astronauta ćwiczący przed podróżą w kosmos. W momencie narastania ciśnienia, a potem wyrównywania lekko zatyka uszy, ale to drobiazg. W czasie godziny trwania zabiegu zazwyczaj drzemałem, czytałem książkę lub czasopisma. Panie co jakieś czas zaglądały przez szybkę i pytały czy wszystko ok. Czas mijał szybko.

DW: Trzy rzeczy, jakie Pan zaobserwował u siebie po terapii? IMGL9839-2

JM: Dobry nastrój, dobry sen, dobry czas w maratonie.

DW: Wiemy, że bierze Pan udział, podobnie jak my, w wielu wydarzeniach charytatywnych. Jak Pan sądzi, dlaczego tak ważne jest pomaganie potrzebującym?

JM: Z wielu względów. Lepiej się po tym czujemy, mamy poczucie, że naszym życiem możemy się przysłużyć innym. Z wdzięczności. Ktoś kiedyś na pewno także pomógł Tobie, warto rozsiewać to dobro dalej! Jak mówi piosenka „Ważne, że potrafisz widzieć dobro / Ważne że dostrzegasz jego ogrom / To kształtuje Twój światopogląd / Człowiek – to musi wejść w krwiobieg! „

https://www.youtube.com/watch?v=W8T7uzZGRMs

 

PARAMETRY ZABIEGU:

  • Kliniczna komora hiperbaryczna (najnowocześniejsza w Polsce)
  • Zastosowane ciśnienie 2ATA
  • Czas trwania zabiegu wynosi 80 minut w tym 60 minut w pełnym ciśnieniu!
  • Certyfikowany 100 % tlen medyczny podawany jest z butli tlenowej (nie z koncentratora!)
  • Maska BIBS -wysoce specjalistyczny system oddychania – wydychany dwutlenek węgla nie miesza się z tlenem
  • „O-ZONE Active”  Dedykowany System Dezynfekcji Ozonowej po każdym zabiegu! 
  • Wysuwane nosze z elektrycznie regulowana wysokością, pozwalające korzystać z leczenia pacjentom bez względu na sprawność fizyczną lub stan zdrowia
  • TV- System Video  

Fizjoterapeuci Centrum Hiperbarycznego Concept

Informacje oraz kontakt pod numerem telefonu

Centrum Hiperbaryczne Concept:

Wrocław, Siemianowice Śląskie

Nr tel. 661 044 206

Zastosowanie hiperbarii tlenowej w nagłej głuchocie:

https://centrum-hiperbaryczne.pl/

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej:

https://www.centrum-hiperbaryczne.pl/

Odwiedź nas na Facebooku:

https://www.facebook.com/centrumconcept/

 

(Visited 283 times, 1 visits today)
Blog Centum-Hiperbaryczne Concept

Dodaj komentarz