Lepiej śpi i szuka kontaktu wzrokowego! Efekty Karolka z MPD w Centrum Hiperbarycznym Concept

 

 

Już od pewnego czasu odwiedza nas Karol – 10 letni chłopiec, chorujący na mózgowe porażenie dziecięce oraz padaczkę. Przyjeżdża do naszego Centrum Hiperbarycznego Concept wraz z mamą Mileną 🙂


Karolek wnosi mnóstwo uśmiechu i radości do naszego oddziału. Od samego początku wyśmienicie czuje się w komorze, nie odczuwając żadnego dyskomfortu związanego ze wzrostem ciśnienia atmosferycznego. Już w trakcie pierwszego zabiegu pozwolił sobie ( i Mamie) na krótką drzemkę.

Rodzice Karolka zgłosili się do nas z nadzieją na zmniejszenie ilości napadów padaczkowych, a także na poprawę komunikacji. Napady padaczkowe są wynikiem okołoporodowego niedotlenienia mózgu, zatem działając tlenoterapią hiperbaryczną działamy na przyczynę padaczki regenerując mózg, wbrew panującego błędnego przekonania, że dostarczanie tlenu przy podwyższonym ciśnieniu zwiększa częstotliwość występowania napadów padaczkowych.

Mama zauważyła, że organizm synka zareagował pozytywnie na hiperbarię tlenową.

Już w trakcie pierwszego tygodnia zabiegów Pani Milena opowiedziała nam z szerokim uśmiechem o lepszym śnie oraz wzroście codziennej aktywności dziecka. Do tej pory, chłopiec nie zawsze przesypiał całe noce nadrabiając zaległości w ciągu dnia.

Kolejnym, pozytywnym efektem, którym podzieliła się z nami Mama Karolka jest skupianie wzroku na osobie bądź przedmiocie. Oznacza to, że pomimo niepełnosprawności intelektualnej Karolek coraz intensywniej szuka sposobu, aby się z nami komunikować.
Codzienne relacje z Karolem i jego mamą pozwoliły nam dobrze się poznać i zaprzyjaźnić. Jesteśmy pod wrażeniem determinacji Rodziców do walki o lepszą przyszłość syna. Ich działania nie ograniczają się jedynie do czekania na pomoc. Sami zbierają nakrętki, intensywnie współpracują z wieloma fundacjami. Dzięki spotkaniu na swej drodze życzliwych osób o wielkim sercu, których sami nazywają Aniołami, ich cele stają się łatwiejsze do zrealizowania.

PARAMETRY ZABIEGU:

 • Kliniczna komora hiperbaryczna (najnowocześniejsza w Polsce)
 • Zastosowane ciśnienie 2ATA
 • Czas trwania zabiegu wynosi 80 minut w tym 60 minut w pełnym ciśnieniu!
 • Certyfikowany 100 % tlen medyczny podawany jest z butli tlenowej (nie z koncentratora!)
 • Maska BIBS -wysoce specjalistyczny system oddychania – wydychany dwutlenek węgla nie miesza się z tlenem
 • „O-ZONE Active”  Dedykowany System Dezynfekcji Ozonowej po każdym zabiegu! 
 • Wysuwane nosze z elektrycznie regulowana wysokością, pozwalające korzystać z leczenia pacjentom bez względu na sprawność fizyczną lub stan zdrowia
 • TV- System Video  

Fizjoterapeuci Centrum Hiperbarycznego Concept

Informacje oraz kontakt pod numerem telefonu:
Centrum Hiperbaryczne Concept
Wrocław, Siemianowice Śląskie,

Nr tel. 661 044 206

Link do zastosowania hiperbarii tlenowej w mózgowym porażeniu dziecięcym:
http://blog.centrum-hiperbaryczne.pl/category/2-mozgowe-porazenie-dzieciece/

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej:
https://www.centrum-hiperbaryczne.pl/

Odwiedź nas na Facebooku:
https://www.facebook.com/centrumconcept/

(Visited 637 times, 1 visits today)
Blog Centum-Hiperbaryczne Concept

1 komentarz do “Lepiej śpi i szuka kontaktu wzrokowego! Efekty Karolka z MPD w Centrum Hiperbarycznym Concept”

 1. Witajcie. Moj syn w komorze hiperbaryczej czuje sie super.Kiedy ma wejsc do komory hiperbarycznej to poprostu nie moze sie doczekac.. A kiedy juz tam jest to albo ucina sobie drzemnke albo dokazuje.Bardzo sie cieszymy ze udalo nam sie tu przyjechac na terapie poniewaz jest super. A efekty widac golym okiem. Pozdrawiamy

  Odpowiedz

Dodaj komentarz