„Uniknąłem amputacji”!- wyleczenie trudno gojącej się rany w Centrum Hiperbarycznym Concept

f5

Do naszego oddziału Centrum Hiperbarycznego Concept trafił pan Marek, 51-letni mężczyzna z rozpoznaniem w kierunku stopy cukrzycowej, po interwencji chirurgicznej. Paradoksem całej sytuacji w której się znalazł jest fakt, iż cukrzyca nie została u niego wykryta natomiast po wielomiesięcznym leczeniu – w tym pobycie szpitalnym – w ranę wdała się poważna infekcja która zaatakowała kość palucha prawej stopy.

PAN MAREK: „Groziła f1mi amputacja palucha lub nawet całej stopy. Niezbędne było jak najszybsze podjęcie wszelkich działań, które mogły temu zapobiec. Długo na własną rękę szukałem alternatywnych metod leczenia oraz specjalistów, którzy zamiast proponować mi amputację, zaczęliby szukać sposobów na ratowanie palucha. Dzień po zabiegu operacyjnym czyszczenia zamartwiczej skóry oraz usuwania fragmentów martwej, zainfekowanej kości, przyszedłem na pierwszy zabieg do komory hiperbarycznej w Centrum Hiperbarycznym Concept. Dostałem co prawda skierowanie do komory hiperbarycznej mieszczącej się przy ul. Borowskiej we Wrocławiu, ale po wstępnej kwalifikacji, kiedy powiedziano mi, że nie wiadomo kiedy zwolni się dla mnie miejsce na zabiegi, wiedziałem, że nie mogę czekać. Każdy dzień był na wagę złota i oznaczał dla mnie być albo nie być… Amputacja to przecież ostateczność – robiłem wszystko co w mojej mocy aby jej uniknąć

 

Mogłem jedynie czekać w domu na kolejne zmiany opatrunków lub zacząć działać na procesy gojenia się rany, również od wewnątrz. Dlatego gdy tylko dowiedziałem się o metodzie leczenia tlenem hiperbarycznym wiedziałam, że jest to dla mnie niemalże ostatnia deska ratunku. Zadzwoniłem do Centrum Hiperbarycznego Concept i szczęśliwie okazało się, że na zabieg mogę f2przyjść jeszcze tego samego dnia! Czas nie był moim sprzymierzeńcem, więc razem z paniami fizjoterapeutkami natychmiast przystąpiliśmy do ratowania mojej stopy.

W trakcie zabiegów, stan palucha uległ znaczącej poprawie: ropna wydzielina z rany zmieniła się w przejrzysty wysięk charakterystyczny dla prawidłowych procesów gojenia, skóra zaczęła nabierać coraz bardziej prawidłowego kolorytu; poprawiła się również jej jakość i sprężystość zarówno w obrębie problematycznego palucha, jak i w pozostałych rejonach ciała. Widmo amputacji stało się aktualnie bardzo odległe, a pomyśleć, że jeszcze miesiąc temu lekarze nie dawali żadnych szans na uratowanie mojego palucha!„.

Pan Marek do komory hiperbarycznej wchodził regularnie, siedem dni w tygodniu co pozwoliło mu w krótkim czasie odbyć pełny cykl 40 zabiegów. Specjalnie dla Państwa podzielił się również zdjęciami palucha wykonanymi przed, w trakcie i po pełnym cyklu tlenoterapii hiperbarycznej.

Z zabiegów w Centrum Hiperbarycznym Concept może skorzystać każdy, niezależnie od skierowania lekarskiego. Wykwalifikowana kadra fizjoterapeutów dba, aby zabieg przebiegał według uznanf4ych na świecie standardów medycyny hiperbarycznej oraz pomaga rozwiać wszelkie wątpliwości, przeprowadzając podstawową kwalifikację do zabiegu w komorze hiperbarycznej. Jako jedyni w Polsce wprowadziliśmy autorski, unikatowy system ozonowej dezynfekcji naszych komór hiperbarycznych oraz wszystkich sprzętów używanych do przeprowadzania zabiegów. Parametry ozonowania zostały opracowane i sprawdzone przez naszych specjalistów. Dzięki temu każdy pacjent ma gwarancję, że podczas sesji terapeutycznej przebywa w komorze czystej i sterylnej. W przypadku ratowania zdrowia każdy szczegół ma niezwykle decydujące znaczenie – tym bardziej gdy chodzi o trudno gojące się rany i owrzodzenia.

Tlen hiperbaryczny przyspiesza procesy regeneracyjno – naprawcze tkanek poprzez ich dogłębne odżywienie i dotlenienie, stymulując procesy angiogenezy i syntezy kolagenu. Działa równocześnie przeciwzapalnie, bakterio- oraz grzybobójczo, tym samym stwarza idealne warunki do gojenia się wszelkich ran i uszkodzeń ciała.

Dziękujemy Panu Markowi za podzielenie się swoją historią z naszymi czytelnikami 🙂

 

 

PARAMETRY ZABIEGU:

  • Kliniczna komora hiperbaryczna (najnowocześniejsza w Polsce)
  • Zastosowane ciśnienie 2ATA
  • Czas trwania zabiegu wynosi 80 minut w tym 60 minut w pełnym ciśnieniu!
  • Certyfikowany 100 % tlen medyczny podawany jest z butli tlenowej (nie z koncentratora!)
  • Maska BIBS -wysoce specjalistyczny system oddychania – wydychany dwutlenek węgla nie miesza się z tlenem
  • „O-ZONE Active”  Dedykowany System Dezynfekcji Ozonowej po każdym zabiegu! 
  • Wysuwane nosze z elektrycznie regulowana wysokością, pozwalające korzystać z leczenia pacjentom bez względu na sprawność fizyczną lub stan zdrowia
  • TV- System Video  

Fizjoterapeuci Centrum Hiperbarycznego Concept

Informacje oraz kontakt pod numerem telefonu

Centrum Hiperbaryczne Concept:
Wrocław, Siemianowice Śląskie

tel. 661 044 206

Zastosowanie hiperbarii tlenowej  w leczeniu trudno gojących się ran:
https://www.centrum-hiperbaryczne.pl/177-trudno-gojace-sie-rany

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej:
https://www.centrum-hiperbaryczne.pl/

Odwiedź nas na Facebooku:
https://www.facebook.com/centrumconcept/

 

(Visited 2 081 times, 1 visits today)
Blog Centum-Hiperbaryczne Concept

Dodaj komentarz