Zimowy turnus hiperbaryczny w Koninie już rozpoczęty!

Szymon 3 (2)

Z początkiem tygodnia rozpoczęliśmy miesięczny turnus z Centrum Hiperbarycznym Concept w Koninie. Już drugi raz odwiedzamy to miejsce, tym razem miasto przywitało nas bajeczną zimową aurą  Rodzice dzieci z Konina i okolic zapoczątkowali działania organizacyjne i z naszą pomocą udało się rozpocząć turnus, korzystając z bardzo dogodnego czasu jakim są ferie zimowe! Nasi wspaniali podopieczni odwiedzają nas dwa razy dziennie wraz z rodzicami. Często przychodzą do nas prosto z zimowego szaleństwa na śniegu, a w komorze hiperbarycznej przychodzi czas na krótki odpoczynek i nabranie sił do dalszej frajdy z uroków zimy.

Na początku pragnę Wam przedstawić naszą najmłodszą Podopieczną, którą jest Zosia. To śliczna roczna dziewczynka, która przyjeżdża do nas z mamą. Zosia czaruje swoim słodkim uśmiechem. Dziewczynka urodziła się przedwcześnie, dzięki rehabilitacji rozwija się prawidłowo. Jednak nadal utrzymuje się wzmożone napięcie mięśniowe w kończynach dolnych i właśnie na zmniejszenie spastyczności czekamy wspólnie z rodzicami.

Zosia 2
Szymon to prawdziwy wulkan energii! Jest bardzo odważny, zawsze śmiało zagląda do kolegów w komorze obok. Bardzo lubi opowiadać co robił w ciągu dnia i zadaje mnóstwo pytań na które staram się zawsze wyczerpująco odpowiedzieć.  Mama chłopca zdecydowała się na hiperbarię tlenową widząc w niej nadzieję na wyciszenie dziecka oraz poprawę koncentracji. Wszyscy bardzo na to czekamy i mocno trzymamy kciuki!

Kamil i Szymon 2
Myślę, że Jasia i Kamila nie muszę Wam przedstawiać! Na pewno pamiętacie naszych chłopców z pierwszego turnusu w Koninie, a Jasia również z naszego poznańskiego oddziału. Hiperbaria tlenowa znacznie wpłynęła na funkcjonowanie chłopców o czym mogliście przeczytać na naszym blogu. Teraz przyszedł czas na kolejną dawkę tlenu w postaci 40 zabiegów HBOT po kilku miesięcznej przerwie. Ważnym elementem leczenia jest powtarzanie zabiegów aby pozwolić organizmowi kontynuować rozpoczęte w nim procesy. Kamil i Jaś wskakują do komór bardzo odważnie w końcu dla nich to nic nowego. Tak zmotywowane Rodziny są najlepszym przykładem dla wszystkich rodziców, którzy jeszcze nie rozpoczęli poszukiwań skutecznej metody leczenia dla swojego dziecka!

Jasiek 1.1

Zimowy turnus hiperbaryczny w Koninie będzie dla nas wszystkich niezapomnianym czasem. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze efekty hiperbarii tlenowej u naszych małych pacjentów! O wszystkich będziemy Was informować na bieżąco!
Letycja – Fizjoterapeutka opiekująca się Turnusem Hiperbarycznym w Koninie

(Visited 77 times, 1 visits today)
Blog Centum-Hiperbaryczne Concept

Dodaj komentarz