Legalny doping w Centrum Hiperbarycznym Concept- jak to działa? Wywiad z biegaczem i trenerem – Pawłem Matnerem.

matner 1Witajcie!

 Mamy przyjemność gościć w naszym Centrum Hiperbarycznym  Concept biegacza, trenera oraz fizjoterapeutę –  Pawła Matnera. Zajęcie drugiego miejsca na Półmaratonie Poznańskim oraz dwukrotne zwycięstwo w City Trail Grand Prix Wrocław z pobiciem rekordu trasy to tylko niektóre dokonania tego niezwykle utalentowanego sportowca. Specjalnie dla Was udzielił wywiadu , w którym opowiada jak zaczął swoja przygodę z hiperbarią tlenową oraz opowie nam o efektach i osiągnięciach, które uzyskał w trakcie terapii. Zapraszamy do czytania!

matner 2

  1. Jakie miałeś wyobrażenia o tlenoterapii hiperbarycznej? Czy znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości?

Paweł MatnerJuż od dawna interesowałem się nowinkami z zakresu medycyny i wspomagania treningu. Czytając różne publikacje nie raz spotkałem się  pojęciem namiotów tlenowych, które błędnie określały namioty hipoksyjne (symulujące warunki o  obniżonym stężeniu tlenu jak np. w górach). Zagłębiając się dalej dotarłem również do HBOT zupełnie odmiennej formy terapii stosowanej w medycynie i sporcie.

Wiedziałem, że trzeba będzie wejść do jakiegoś ,,namiotu” i jak najwięcej nawdychać się tego co mi tam dają, skoro to działa. I dokładnie tak było! Mam pełne zaufanie do procedury zabiegów w Centrum Hiperbarycznym Concept bo wiem, że opracowywano ją zgodnie ze światowymi standardami. System dezynfekcji ozonowej i poczucie pełnej czystości też robi swoje! Wchodziłem do komory na około 1,5h, przez ten cały czas wciągałem 100 % tlen nosem, buzią… i cała powierzchnią swojego ciała.

2. Jak spędzasz czas podczas zabiegu?

matner 1Paweł: W trakcie zabiegu… śpię, czasami zdarza się poczytać książki lub czasopisma naukowe. Ogólnie traktuję ten czas jako typową ,,chwilę dla siebie”.

3. Czy widzisz u siebie jakieś zmiany zdrowotne? W samopoczuciu?

Paweł: Po pierwszych zabiegach byłem bardzo senny i głodny. Aktualnie czuję duże pobudzenie do działania, przypływ energii i wciąż głód – przyspieszenie metabolizmu. Na treningach widać wyraźny postęp, zarówno  stricte biegowy  jak i na siłowni (w trakcie jednego treningu poprawiłem swój rekord wyciskania sztangi ; 52 , 54 , 58 powtórzeń w 30” ).

4. A może podczas terapii brałeś udział w jakiś zawodach? Czy widzisz  różnice w regeneracji po zawodach/treningach? A może pojawiły się jakieś nowe rekordy na trasie?

Paweł: Tak, brałem udział, w zeszłym roku pobiegłem na tych samych zawodach 32:07, w tym roku 31:59 (7 sekund szybciej niż rok temu) przy czym w ubiegłym roku mocno już trenowałem, a w tym sezonie trenuję krócej, bo dopiero 5 tygodni a osiągnąłem lepszy wynik. Zasługę poprawy osiągów upatrują tutaj w HBOT, które pośrednio (psychiczna świadomość 1,5h regeneracji) i bezpośrednio (terapeutyczne działanie tlenu) wpływa na mój organizm.
Startowałem na 10 km w Poznaniu, gdzie poprawiłem swój rekord życiowy o 3 sekundy – wynosi on teraz 31:26.

matnerrr

5. Jakie plany na najbliższy sezon? 

Paweł: Ten sezon ukierunkowany jest na start w Półmaratonie Wrocławskim. Następnym ważnym startem będą Mistrzostwa Polski w biegach górskich, gdzie chciałbym powalczyć o kwalifikację na Mistrzostwa Świata. No i mam nadzieję wciąż wspomagać się tlenem hiperbarycznym – sprawdziłem na sobie, naprawdę warto!

 

Dziękujemy za udzielenie nam wywiadu.

matner 3

 

A WSZYSTKICH SPORTOWCÓW ZAWODOWYCH, JAK RÓWNIEŻ MIŁOŚNIKÓW AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ PRAGNĄCYCH POPRAWIĆ SWOJE WYNIKI SPORTOWE I PRZYSPIESZYĆ REGENERACJĘ ORGANIZMU ZAPRASZAMY NA ZABIEGI TLENOTERAPII HIPERBARYCZNEJ W CENTRUM HIPERBARYCZNYM CONCEPT

PARAMETRY ZABIEGU:

  • Kliniczna komora hiperbaryczna (najnowocześniejsza w Polsce)
  • Zastosowane ciśnienie 2ATA
  • Czas trwania zabiegu wynosi 80 minut w tym 60 minut w pełnym ciśnieniu!
  • Certyfikowany 100 % tlen medyczny podawany jest z butli tlenowej (nie z koncentratora!)
  • Maska BIBS -wysoce specjalistyczny system oddychania – wydychany dwutlenek węgla nie miesza się z tlenem
  • „O-ZONE Active”  Dedykowany System Dezynfekcji Ozonowej po każdym zabiegu! 
  • Wysuwane nosze z elektrycznie regulowana wysokością, pozwalające korzystać z leczenia pacjentom bez względu na sprawność fizyczną lub stan zdrowia
  • TV- System Video  

Fizjoterapeuci Centrum Hiperbarycznego Concept

Informacje oraz kontakt pod numerem telefonu

Centrum Hiperbaryczne Concept:
Wrocław,  Siemianowice Śląskie

Nr tel. 661 044 206

Zastosowanie hiperbarii tlenowej w naturalnym dopingu:
https://www.centrum-hiperbaryczne.pl/11-naturalny-doping

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej:
https://www.centrum-hiperbaryczne.pl/

Odwiedź nas na Facebooku:
https://www.facebook.com/centrumconcept/

 

(Visited 346 times, 1 visits today)
Blog Centum-Hiperbaryczne Concept

Dodaj komentarz