Antoś z autyzmem zaczyna mówić! :) Relacja z Centrum Hiperbarycznego Concept.

IMG_4142

Witamy Was serdecznie 🙂

Chcielibyśmy Wam opowiedzieć  o niesamowitym postępie naszego dzielnego Antosia.  To pięcioletni chłopiec z rozpoznanym autyzmem, którego zdążyliście już poznać z poprzednich wpisów. Antek wraz z mamą odwiedzają nas regularnie od niemal roku i właśnie kończą drugi turnus w oddziale Centrum Hiperbarycznego Concept! Efekty u tego przedszkolaka są oszałamiające:)

IMG_4145

Kolosalną zmianą na lepsze, którą widzi całe otoczenie Antka, a przede wszystkim jego rodzice jest rozwój komunikacji werbalnej. Antek po prostu zaczął mówić! Na początku naszej wspólnej drogi Antoś bardzo mało wokalizował. Teraz dumna mama z każdym dniem przynosi nam opowieści o nowych słowach synka. Oto kilka z nich:

„ Antoś, gdy budził się w nocy, zawsze przychodził do naszego łóżka z książką, którą mieliśmy mu przeczytać. Dzisiaj po raz pierwszy przybiegł do nas bez książki, ale za to ze słowem: MUMINKI!”

„Antek wchodzi na zajęcia z Integracji Sensorycznej. Terapeutka mówi, jakie piękne auto chłopiec ma na spodniach, dotykając jego nóżki. Antoś na to rezolutnie odpowiada – TO NIE AUTO. TO KOLANO!”

Antek siedzi przy książeczce i wygląda jakby sam uczył się obcego języka. Pokazując palcem kolejnych bohaterów bajki, opowiada: „PUCHATEK MÓWI TYLKO OJ I OJEJ! A TO JEST MATOŁEK”

Jeszcze jedna historia prosto z naszego Centrum. Antoś kończy zabieg, wychodzi z komory. Jak zwykle pytamy się : „Anotosiu jak było? Jak ci się dzisiaj podobało?” Chłopiec odpowiada z szerokim uśmiechem na ustach: „NIE BYŁO ŹLE” 🙂

Tak niewyobrażalna zmiana na lepsze u Antosia stanowi idealny przykład jak ważna jest świadomość i determinacja rodziców do osiągnięcia wymarzonego celu. Bez kompleksowości terapii Pani Weronika wraz z synkiem nie osiągnęli by aż tak wiele. Oprócz diety oraz innych terapii, jak chociażby wcześniej wspomnianej integracji sensorycznej, Antoś odbył już dwa pełne turnusy hiperbaryczne wraz z zabiegami przypominającymi. Tak szerokie podejście sprawia, że organizm chłopca jest odpowiednio odżywiony, zregenerowany a procesy zapalne ulegają ciągłemu zmniejszaniu. To jednak nie koniec naszej wspólnej przygody z Antosiem, albowiem cały czas czekamy na uregulowanie pracy jelit.

Antoś nie jest już tym samym chłopcem. Codzienne spotkania i szczęście w oczach mamy dają pewność, że obraliśmy najlepszy kurs na wyjście chłopca z autyzmu.

IMG_4572

PARAMETRY ZABIEGU:

  • Kliniczna komora hiperbaryczna (najnowocześniejsza w Polsce)
  • Zastosowane ciśnienie 2ATA
  • Czas trwania zabiegu wynosi 80 minut w tym 60 minut w pełnym ciśnieniu!
  • Certyfikowany 100 % tlen medyczny podawany jest z butli tlenowej (nie z koncentratora!)
  • Maska BIBS -wysoce specjalistyczny system oddychania – wydychany dwutlenek węgla nie miesza się z tlenem
  • „O-ZONE Active”  Dedykowany System Dezynfekcji Ozonowej po każdym zabiegu! 
  • Wysuwane nosze z elektrycznie regulowana wysokością, pozwalające korzystać z leczenia pacjentom bez względu na sprawność fizyczną lub stan zdrowia
  • TV- System Video  

Fizjoterapeuci Centrum Hiperbarycznego Concept

Informacje oraz kontakt pod numerem telefonu

Centrum Hiperbaryczne Concept:
Wrocław, Siemianowice Śląskie

Nr tel. 661 044 206

Zastosowanie hiperbarii tlenowej w autyzmie:
https://centrum-hiperbaryczne.pl/3-autyzm 

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej:
https://www.centrum-hiperbaryczne.pl/

Odwiedź nas na Facebooku:
https://www.facebook.com/centrumconcept/

 

 

(Visited 865 times, 1 visits today)
Blog Centum-Hiperbaryczne Concept

Dodaj komentarz