Chelatacja a stosowanie tlenoterapii hiperbarycznej.

CHELATACJA

Wielu rodziców dzieci ze spektrum autyzmu i nie tylko, pyta nas, czy tlenoterapia hiperbaryczna nie zaszkodzi dziecku, w którego organizmie podejrzewa się,że znajdują się metale ciężkie. Pojawiają się również głosy, że tlenoterapia hiperbaryczna będzie bezpieczna dla takiego dziecka tylko, jeśli bezpośrednio przed podda się pewnej ilości cykli chelatacji. Przyjrzyjmy się bliżej temu tematowi.

Prawdopodobnie wszystko zaczęło się od książki A. Cutlera „Amalgam Ilness”, z roku 1999, w której Culter zapewnia, że tlenoterapia hiperbaryczna dla osób zatrutych rtęcią przynosi bardzo dobre efekty pod koniec 100 cykli chelatacji i po jej zakończeniu. Później dodaje jednak, że nie jest pewien, czy można stosować tlenoterapię hiperbaryczną przed lub na początku chelatacji, ponieważ być może będzie wpływało to na wzrost stresu oksydacyjnego i w związku z tym najlepiej, na wszelki wypadek byłoby, gdyby tlenoterapię hiperbaryczną zacząć pod koniec lub po chelatacji.

Czy w świetle obecnej wiedzy naukowej to przypuszczenie potwierdza się?

Dr. Kenneth P. Stoller w wywiadzie dla Mediacal Veritas (2006) tak wypowiada się na ten temat: „W sprawach, kiedy czas i finanse są ograniczone, myślę, że lepiej jest zacząć od chelatacji. Proces usuwania rtęci, jeśli okaże się ona być obecna w większych ilościach, lepiej by zaczął się trochę przed rozpoczęciem tlenoterapii hiperbarycznej. Ale absolutnie, na dzień dzisiejszy, nie ma żadnego powodu dla którego tlenoterapia hiperbaryczna i chelatacja nie mogłyby być uruchomione w tym samym czasie. Podsumowując, nie ma przeciwwskazania do rozpoczęcia terapii w tym samym czasie, ale w mojej opinii lepiej gdy rozpoczynając tlenoterapię hiperbaryczną, jesteśmy już w trakcie chelatacji, lub po.”

Rapid Recovery Hyperbarics stwierdza dodatkowo: „Tlenoterapia hiperbaryczna jest terapią uzupełniającą w wydalaniu z organizmu metali ciężkich takich jak rtęć. Jej działanie polega na wzmocnieniu osłabionego, wydalaniem metali ciężkich i innych toksyn, organizmu.”

Jak zatem odnieść się do tego tematu?

Nieudowodnionym jest z pewnością, iż tlenoterapia hiperbaryczna powoduje stres oksydacyjny (utrzymuje się nawet, że podczas leczenia tlenem hiperbarycznym nieznacznie ulega on zmniejszeniu). Nie ma zatem żadnych przeciwwskazań, by rozpocząć ją przed chelatacją. Zdecydowanie jednak najlepszym rozwiązaniem wydaje się połączenie obu metod. Chelatacja spowoduje wydalenie metali ciężkich z organizmu, który podczas tego procesu naturalnie staje się bardziej osłabiony. Tlenoterapia hiperbaryczna wzmocni go i szybciej doprowadzi go do pełnej regeneracji. Potwierdza się to również w praktyce. Rodzice, którzy równolegle bądź w niedługim okresie czasowym stosują chelatacje i tlenoterapię hiperbaryczną zauważają, że ich dzieci znacznie lepiej znoszą pierwszą z nich.

  PARAMETRY ZABIEGU:

  • Kliniczna komora hiperbaryczna (najnowocześniejsza w Polsce)
  • Zastosowane ciśnienie 2ATA
  • Czas trwania zabiegu wynosi 80 minut w tym 60 minut w pełnym ciśnieniu!
  • Certyfikowany 100 % tlen medyczny podawany jest z butli tlenowej (nie z koncentratora!)
  • Maska BIBS -wysoce specjalistyczny system oddychania – wydychany dwutlenek węgla nie miesza się z tlenem
  • „O-ZONE Active”  Dedykowany System Dezynfekcji Ozonowej po każdym zabiegu! 
  • Wysuwane nosze z elektrycznie regulowana wysokością, pozwalające korzystać z leczenia pacjentom bez względu na sprawność fizyczną lub stan zdrowia
  • TV- System Video  

BIBLIOGRAFIA: Interview with Dr. Kenneth P. Stoller: Hyperbaric oxygen therapy(HBOT), Autism, Aspartame and Mercury
Kenneth P. Stollera, MD, FAAP and Teri Smallb, K.P. Stoller and T. Small/Medical Veritas 3 (2006) 957–966

 

Centrum Hiperbaryczne Concept

Informacje oraz kontakt pod numerem telefonu

Centrum Hiperbaryczne Concept:
Wrocław, Siemianowice Śląskie

Nr tel. 661 044 206

Zastosowanie hiperbarii w Stwardnieniu Rozsianym:
https://www.centrum-hiperbaryczne.pl/3-autyzm

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej:
https://www.centrum-hiperbaryczne.pl/

Odwiedź nas na Facebooku:
https://www.facebook.com/centrumconcept/

 

(Visited 1 333 times, 1 visits today)
Blog Centum-Hiperbaryczne Concept

Dodaj komentarz