Wywiad z olimpijką oraz rekordzistką Polski Agnieszką Dygacz po zabiegach w Centrum Hiperbarycznym Concept.

 

 

Chcemy przedstawić Państwu wywiad z olimpijką oraz rekordzistką Polski Agnieszką Dygacz po zakończonych zabiegach w Centrum Hiperbarycznym Concept. 

 1. Jak się Pani czuła w trakcie zabiegów w komorze hiperbarycznej?

Agnieszka: W trakcie zabiegów czułam się bardzo dobrze. Gdy wchodziłam do komory zmęczona i śpiąca to w trakcie sesji zawsze dostawałam zastrzyk dodatkowej energii. Po zabiegach bardzo dobrze wykonywało mi się trening i czułam że organizm regeneruje się dużo szybciej niż normalnie.

 1. Czy odpowiednie natlenienie tkanek organizmu jest według Pani ważne u sportowców?

Agnieszka: Jest to bardzo ważne, ponieważ lepsze natlenienie tkanek skraca czas regeneracji i pozwala nam wykonać mocniejszy trening. Umożliwia też skrócenie przerw pomiędzy kolejnymi mocnymi sesjami treningowymi, jak również pozwala zmniejszyć ryzyko kontuzji dzięki temu że nasze mięśnie i stawy są lepiej dotlenione.

      3.  Jakie efekty zauważyła Pani po zakończonym leczeniu w komorze hiperbarycznej?

Agnieszka: Efekty widoczne gołym okiem to przede wszystkim to, że blizny pooperacyjnej już praktycznie nie ma. A ze strony sportowej to widzę bardzo dużą różnicę w samopoczuciu na treningu. Zdecydowanie łatwiej wraca mi się do sportu teraz, niż po innych przerwach, które zresztą nigdy nie były aż tak długie jak ta. Mam normalne tętno, które nie osiągało już bardzo wysokich wartości przy stosunkowo małym wysiłku. Prędkości chodu sportowego za to bardzo szybko wzrastają, nie męczę się na treningach tak jak to bywało po innych kontuzjach. Zdecydowanie nie odczuwam, że nie chodziłam przez kilka miesięcy.

 1. Jaki jest obecnie stan Pani stawu skokowego, czy powróciła Pani do pełnej sprawności i treningów?

Agnieszka: Ruchomość mojego stawu skokowego jest bardzo dobra, podobnie jak stan samego stawu. Jeżeli chodzi o trening to stopniowo zwiększają się moje obciążenia i powoli wracam do normalnego reżimu treningowego. Nie wykonuję jeszcze bardzo długich treningów, ale myślę że w najbliższym czasie wszystko wróci do normy sprzed kontuzji. Do sezonu startowego zostało jeszcze trochę czasu, więc wierze że będzie dobrze.

     5.  Czy powtórzyłaby Pani terapię przy kolejnej kontuzji?

Agnieszka: Jak najbardziej, jest to znakomita metoda naturalnej regeneracji dla organizmu. W przypadku kontuzji skraca czas powrotu do zdrowia i pełnej sprawności. Jest to również bardzo dobra forma odnowy dla zmęczonego treningami i zawodami organizmu sportowca.

    6.   Jaki jest Pani obecny cel sportowy oraz plany na przyszłość?

Agnieszka: Moim celem na ten rok w pierwszej kolejności jest wrócenie do normalnego treningu, co mam nadzieję nastąpi już wkrótce. Następnie chciałabym się zakwalifikować na Mistrzostwa Świata w lekkiej atletyce. Jeżeli chodzi o dalszą przyszłość to myślę już o kolejnych Igrzyskach Olimpijskich.

Jako Centrum Hiperbaryczne Concept dziękujemy bardzo za udzielenie wywiadu i życzymy wiele sukcesów zawodowych! 🙂 Trzymamy kciuki za Mistrzostwa Świata!

PARAMETRY ZABIEGU:

 • Kliniczna komora hiperbaryczna (najnowocześniejsza w Polsce)
 • Zastosowane ciśnienie 2ATA
 • Czas trwania zabiegu wynosi 80 minut w tym 60 minut w pełnym ciśnieniu!
 • Certyfikowany 100 % tlen medyczny podawany jest z butli tlenowej (nie z koncentratora!)
 • Maska BIBS -wysoce specjalistyczny system oddychania – wydychany dwutlenek węgla nie miesza się z tlenem
 • „O-ZONE Active”  Dedykowany System Dezynfekcji Ozonowej po każdym zabiegu! 
 • Wysuwane nosze z elektrycznie regulowana wysokością, pozwalające korzystać z leczenia pacjentom bez względu na sprawność fizyczną lub stan zdrowia
 • TV- System Video  

Fizjoterapeuci Centrum Hiperbarycznego Concept

Informacje oraz kontakt pod numerem telefonu

Centrum Hiperbaryczne Concept:

Wrocław, Siemianowice Śląskie

Nr tel. 661 044 206

Zastosowanie hiperbarii tlenowej w regeneracji sportowej:
https://www.centrum-hiperbaryczne.pl/9-regeneracja-sportowa

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej:
https://www.centrum-hiperbaryczne.pl/

Odwiedź nas na Facebooku:
https://www.facebook.com/centrumconcept/

 

(Visited 357 times, 1 visits today)
Blog Centum-Hiperbaryczne Concept

Dodaj komentarz