Radość mamy Franka z autyzmem po zabiegach w Centrum Hiperbarycznym Concept :)

 

Dzięki czujnym obserwacjom rodziców naszych Pacjentów oraz wielu publikacjom naukowym możemy stwierdzić, iż efekty hiperbarii tlenowej pojawiają się nie tylko w trakcie trwania zabiegów ale przede wszystkim po zakończeniu terapii 40 zabiegów w komorze hiperbarycznej. Jest to ściśle związane z tempem regeneracji organizmu człowieka oraz jego indywidualnymi predyspozycjami.

Drodzy Rodzice, chcielibyśmy przybliżyć Wam niezwykłą historie, niezwykłego pacjenta.  Oddział Centrum Hiperbarycznego Concept gościł roześmianą gromadkę pięciorga rodzeństwa. Każdy pochmurny dzień zyskiwał wiele barw dzięki obecności tych dzieci w naszym Centrum. Codziennie spotykaliśmy się z Dorotką, Karminką, Namirkiem, Marcinkiem oraz Franiem, który był naszym Pacjentem. Ten czteroletni chłopiec zmaga się z autyzmem. W trakcie gdy dzielny Franek był w komorze razem z mamą, panią Karoliną. Reszta dzieci uczestniczyła w organizowanych przez nas konkursach plastycznych. Cała nasza uśmiechnięta załoga pracowała z dziećmi nad zdolnościami motoryki małej oraz umiejętnościami pracy w grupie, czyli współpracy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pani Karolina już w trakcie trwania turnusu hiperbarycznego Frania zgłaszała nam, iż chłopiec jest bardziej skoncentrowany oraz zainteresowany otaczającym go światem. Tuż po zakończeniu turnusu mama chłopca zostawiła nam komentarz na Facebook’u ;

„Dziś zakończyłam z synkiem Franusiem ( 4l, autyzm ) turnus hiperbaryczny, przed turnusem Franek tylko bazgrolił, a dziś narysował buzię 🙂 to jest dla mnie dowód że to działa i było warto, dziękuję”

Był to dla nas znak, że procesy naprawcze w organizmie chłopca rozpoczęły się na dobre. Natomiast kilka dni temu zadzwoniła do nas rozpromieniona pani Karolina mówiąc, ” Mój synek Franek nie tylko zaczął rysować ale również wycinać kształty, czego do tej pory nie robił. Franek również poznał wszystkie samogłoski. Mimo,  że jeszcze nie odpowiada na pytania, to zna słowa piosnek i cały czas radośnie podśpiewuje.” Jest to ogromna nowość dla rodziców chłopca, ponieważ opisywane zmiany nigdy wcześniej nie miały miejsca. Powyższe zdolności są wynikiem poprawy w zakresie motoryki małej oraz rozwojem funkcji poznawczych.

Gorąco pozdrawiamy całą rodzinkę i do zobaczenia!

PARAMETRY ZABIEGU:

  • Kliniczna komora hiperbaryczna (najnowocześniejsza w Polsce)
  • Zastosowane ciśnienie 2ATA
  • Czas trwania zabiegu wynosi 80 minut w tym 60 minut w pełnym ciśnieniu!
  • Certyfikowany 100 % tlen medyczny podawany jest z butli tlenowej (nie z koncentratora!)
  • Maska BIBS -wysoce specjalistyczny system oddychania – wydychany dwutlenek węgla nie miesza się z tlenem
  • „O-ZONE Active”  Dedykowany System Dezynfekcji Ozonowej po każdym zabiegu! 
  • Wysuwane nosze z elektrycznie regulowana wysokością, pozwalające korzystać z leczenia pacjentom bez względu na sprawność fizyczną lub stan zdrowia
  • TV- System Video

Fizjoterapeuci Centrum Hiperbarycznego Concept

Informacje oraz kontakt pod numerem telefonu

Centrum Hiperbaryczne Concept:

Wrocław, Siemianowice Śląskie

Nr tel. 661 044 206

Zastosowanie hiperbarii tlenowej w leczeniu autyzmu:
http://www.centrum-hiperbaryczne.pl/3-autyzm

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej:
https://www.centrum-hiperbaryczne.pl/

Odwiedź nas na Facebooku:
https://www.facebook.com/centrumconcept/

(Visited 1 135 times, 1 visits today)
Blog Centum-Hiperbaryczne Concept

Dodaj komentarz