Wspaniałe efekty tlenoterapii u Dawida z autyzmem, zmotywowały mamę do powtórzenia turnusu :)

 

Pamiętacie Dawidka, który był już u nas na zabiegach w komorze hiperbarycznej? Jeśli nie to zapraszamy Was do przeczytania notatki w której opisujemy zmiany jakie zaszły w zachowaniu Dawida:

http://blog.centrum-hiperbaryczne.pl/2015/11/24/widoczne-zmiany-u-dawidka-podczas-terapii-w-centrum-hiperbarycznym-concept/

Dawid jest 9-cio letnim chłopcem, u którego zdiagnozowano autyzm wczesnodziecięcy.

Mama Dawida, Pani Jola, zadzwoniła do nas  z informacją, iż chcą rozpocząć kolejny turnus w Centrum Hiperbarycznym Concept, ponieważ zauważyła po pierwszym turnusie iż Dawid zaczął budować zdania czterowyrazowe, zaczął się bawić zabawkami, pojawił się u niego kontakt wzrokowy oraz zmniejszyła się nadpobudliwość.

Dawid jakiego zapamiętałyśmy z tamtego okresu był wesołym chłopcem, którego zawsze rozpierała energia. Charakteryzował się pewnymi stałymi zachowaniami, jednymi z nich było to, że zaraz po wejściu do Centrum musiał zasłonić rolety we wszystkich oknach, zapalić wszędzie światła oraz pozamykać wszystkie drzwi! Co było uciążliwe nie tylko dla nas, ale również dla rodziców 😉

Teraz kiedy Dawidek przyszedł po 1,5 roku ponownie do naszego oddziału, widziałyśmy innego chłopca, nie biegł od razu do okien by zasłonić rolety, lecz grzecznie i spokojnie spytał: „czy zasłaniacie okna?” . Nawet nie podszedł do nich, co nas już bardzo pozytywnie zaskoczyło, a mama Dawida porozumiewawczo mrugnęła do nas, że chłopiec nie zainteresował się roletami 🙂 Wiemy, ze ta zmiana w zachowaniu Dawida wynika z ogromnej pracy rodziców oraz terapeutów którzy w tym okresie pracowali z chłopcem.

Do komory wszedł razem ze swoimi ulubionymi „przyjacielami” Angry Birds. Na początku jak to zawsze bywa nie było łatwo, pojawił się dyskomfort w uszach spowodowany wzrostem ciśnienia, ale po unormowaniu się ciśnienia wszelkie niedogodności zniknęły i Dawid zasnął wtulony w mamę.

Jako fizjoterapeutki patrząc na „dzisiejszego” Dawida śmiało możemy powiedzieć, że w przeciągu 1,5 roku zrobił niesamowite postępy w komunikowaniu się z innymi. Posługuje się większym zasobem słownictwa niż wcześniej, lepiej reaguje na polecenia nasze i mamy. Dodatkowo jest o wiele spokojniejszy. Zmiany zauważają nie tylko najbliżsi chłopca, ale co ważne, także terapeuci i nauczyciele Dawida. Mama mówi otwarcie, że większość postępów w rozwoju syna to zasługa terapii hiperbarycznej, dlatego tak bardzo starała się, by mogli skorzystać z niej ponownie.

Wraz z rodzicami i terapeutami czekamy na pierwsze efekty jakie pojawią się u Dawida w tym już drugim turnusie hiperbarycznym 🙂 o czym będziemy Was informować w następnych notatkach.

PARAMETRY ZABIEGU:

  • Kliniczna komora hiperbaryczna (najnowocześniejsza w Polsce)
  • Zastosowane ciśnienie 2ATA
  • Czas trwania zabiegu wynosi 80 minut w tym 60 minut w pełnym ciśnieniu!
  • Certyfikowany 100 % tlen medyczny podawany jest z butli tlenowej (nie z koncentratora!)
  • Maska BIBS -wysoce specjalistyczny system oddychania – wydychany dwutlenek węgla nie miesza się z tlenem
  • „O-ZONE Active”  Dedykowany System Dezynfekcji Ozonowej po każdym zabiegu! 
  • Wysuwane nosze z elektrycznie regulowana wysokością, pozwalające korzystać z leczenia pacjentom bez względu na sprawność fizyczną lub stan zdrowia
  • TV- System Video  

Zespół Centrum Hiperbarycznego Concept

Informacje oraz kontakt pod numerem telefonu

Centrum Hiperbaryczne Concept:

Wrocław, Siemianowice Śląskie

Nr tel. 661 044 206

Zastosowanie hiperbarii tlenowej w autyzmie:

https://centrum-hiperbaryczne.pl/3-autyzm

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej:
https://www.centrum-hiperbaryczne.pl/

Odwiedź nas na Facebooku:
https://www.facebook.com/centrumconcept/

(Visited 930 times, 1 visits today)
Blog Centum-Hiperbaryczne Concept

Dodaj komentarz