Efekty Stasia z obniżonym napięciem mięśniowym w Centrum Hiperbarycznym Concept :)

Niezwykłe emocje towarzyszą młodym parom z nadejściem na świat małego dziecka.  Natłok wrażeń i zupełnie nowych przeżyć często potrafi podstępnie uśpić czujność rodziców. Dodatkowo częste uspokajanie ‘na pewno jest dobrze’ , ‘to minie’, ‘każde dziecko jest inne’, zwłaszcza jeśli jest wypowiadane przez autorytety świata medycznego sprawia, że młody rodzic pozostaje sam sobie z nieznanym jeszcze wyzwaniem. Czujność rodzica, dociekanie i chęć poszukiwania przyczyn tego co ich martwi, często okazuje się słuszne.

Dociekliwi rodzice to prawdziwy skarb. Takim Skarbem dla Stasia są jego rodzice. Pani Kasia i Pan Rafał od pierwszych dni życia syna byli zaniepokojeni rozwojem swojego dziecka.

Z rozwagą przyglądali się synkowi i nabierali przekonania, że to co mówią specjaliści w ich przekonaniu nie znajduje odzwierciedlenia w stanie zdrowia Stasia.

To co najbardziej zmartwiło rodziców chłopca, to obniżone napięcie mięśniowe. Wtedy rozpoczęli walkę i poszukiwania pomocy. Tak bardzo potrzebna rehabilitacja została rozpoczęta niezwłocznie po zauważeniu pierwszych sygnałów alarmowych.

Pani Kasia i Pan Rafał nie czekając na wyniki, diagnozę, rozpoczęli poszukiwania różnorodnych form terapii.

Staś ma dziś prawie 2 lata , boryka się nadal z obniżonym napięciem mięśniowym, ale jest ogromna poprawa w stosunku do początków rehabilitacji.

Rodzice podjęli decyzję, że czas spróbować czegoś nowego! Zdecydowali się na odbycie pełnego turnusu hiperbarycznego dla syna w Centrum Hiperbarycznym Concept. Co okazało się bardzo trafną decyzją.

Już po kilku pierwszych zabiegach rodzice zauważyli poprawę kontaktu wzrokowego, większe zainteresowanie otoczeniem oraz bogatszą mimikę twarzy. Przed rozpoczęciem terapii Staś nie wykazywał, aż tak dużego zainteresowania otaczającym go światem. 

Ogromną radością dla rodziców Stasia było obserwowanie jak ich syn każdego dnia pokonuje coraz dłuższe odległości samodzielnie.

Dzięki zabiegom w komorze hiperbarycznej Staś zaczął chodzić w pełni samodzielnie bez asekuracji na coraz dłuższych dystansach! 🙂 Dotychczas Staś robił kilka kroków po czym z uśmiechem na twarzy lądował na podłodze 🙂 Ale to nie wszystko! Staś zaskoczył wszystkich wstawaniem bez podporu. Do tej pory przy wstawaniu chłopiec korzystał wyłącznie z pomocy mebli czy osób znajdujących się w pobliżu.

Stasiu dotychczas odbył ponad 20 zabiegów, z zaplanowanych 40. To dopiero początek, trzymamy kciuki za Stasia i czekamy na więcej! 🙂

Należy dodać, że regulacja napięcia mięśniowego odgrywa bardzo ważną role w torowaniu prawidłowego rozwoju dziecka. Wzmożone napięcie mięśniowe, jak i obniżone napięcie mięśniowe mogą uniemożliwić dziecku osiąganie rozwojowych kroków milowych i osiąganie prawidłowych wzorców np. chodu. Co z kolei może prowadzić do wielu patologii w wieku już dorosłym.

Hiperbaria tlenowa dzięki swoim właściwościom regenerującym, odgrywa ważną rolę w procesie regulacji napięcia mięśniowego. O znamienitych efektach osiąganych przy obniżeniu wzmożonego napięcia możecie przeczytać tu: http://blog.centrum-hiperbaryczne.pl/2016/07/15/wielkie-osiagniecia-malego-pacjenta-z-mpd-marcinek-w-poznanskim-oddziale-centrum-hiperbarycznego-concept/ .

PARAMETRY ZABIEGU:

  • Kliniczna komora hiperbaryczna (najnowocześniejsza w Polsce)
  • Zastosowane ciśnienie 2ATA
  • Czas trwania zabiegu wynosi 80 minut w tym 60 minut w pełnym ciśnieniu!
  • Certyfikowany 100 % tlen medyczny podawany jest z butli tlenowej (nie z koncentratora!)
  • Maska BIBS -wysoce specjalistyczny system oddychania – wydychany dwutlenek węgla nie miesza się z tlenem
  • „O-ZONE Active”  Dedykowany System Dezynfekcji Ozonowej po każdym zabiegu! 
  • Wysuwane nosze z elektrycznie regulowana wysokością, pozwalające korzystać z leczenia pacjentom bez względu na sprawność fizyczną lub stan zdrowia
  • TV- System Video  

Fizjoterapeuci Centrum Hiperbarycznego Concept

Informacje oraz kontakt pod numerem telefonu

Centrum Hiperbaryczne Concept:

Wrocław, Siemianowice Śląskie

Nr tel. 661 044 206

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej:
https://www.centrum-hiperbaryczne.pl/

Odwiedź nas na Facebooku:
https://www.facebook.com/centrumconcept/

 

(Visited 1 402 times, 1 visits today)
Blog Centum-Hiperbaryczne Concept

Dodaj komentarz