Pierwsze kroki 3 letniej Ani po zabiegach w komorze hiperbarycznej w Centrum Hiperbarycznym CONCEPT :)

                                                           
3 letnia Ania to bardzo dzielna dziewczynka, która w swoim życiu musiała pokonać wiele przeszkód.  Jest dowodem na to, że mimo trudnego startu można wiele osiągnąć.  Zdaniem mamy dziewczynki Pani Katarzyny to właśnie dzięki silnemu charakterowi i ogromnej chęci życia dziecka cieszymy się dziś radosną i uśmiechniętą Anią.

Przyjściu na świat Ani towarzyszyła zarówno radość jak i wielki niepokój, ponieważ już w czasie ciąży rodzice dowiedzieli się, że dziecko jest zakażone toksoplazmozą. Konsekwencje takiej diagnozy zmroziły by krew w żyłach każdego rodzica.

Toksoplazmoza jest chorobą pasożytniczą wywoływaną przez pierwotniaka Toxoplasma gondii.  Następstwa tej choroby mogą być bardzo poważne  m.in.:  małogłowie lub wodogłowie, powiększenie wątroby i śledziony, żółtaczka, oczopląs, opóźnienie rozwoju umysłowego, zburzenia mowy, padaczka. To tylko kilka z listy konsekwencji jakie niesie za sobą toksoplazmoza.

U dziewczynki wystąpiło  m.in. wodogłowie oraz uszkodzenie siatkówki .

Strach rodziców był uzasadniony, lecz mimo wszystko dzięki wielkiej determinacji dali Ani szanse na lepszy rozwój. Nie pozwolili by ich obawy wpłynęły na funkcjonowanie dziecka.  Zapewnili jej holistyczną opiekę lekarską i rehabilitacyjną. Rodzice cały czas poszukiwali nowych metod leczenia i terapii, widząc jakie efekty przynosi kompleksowa rehabilitacja. Dokładnie prześledzili korzyści wynikające z tlenoterapii i zapadła szybka decyzja o uczestnictwie Ani w 40 zabiegach.

Wybór okazał się kluczowy, efekty były widoczne już po pierwszych zabiegach!

Poznaliśmy 3 letnią Anie będącą na etapie raczkowania , a jej rodziców na etapie marzeń o pierwszych krokach córki. W prawidłowym rozwoju dziecka raczkowanie przypada na ok. 8 miesiąc życia, u Ani ten czas znacznie się wydłużył, co zrodziło w głowach rodziców myśl, że do etapu chodzenia jeszcze długa droga. W hiperbarii tlenowej pokładali duże nadzieje na przyspieszenie rozwoju córki. Wiedząc, że terapia może przynieść mniej lub bardziej spektakularne efekty wierzyli, że to właśnie u ich dziecka pozwoli uzyskać oczekiwane rezultaty.

Po kilku dniach zabiegów rodzice dziewczynki opowiedzieli nam o aktywności córki w domu, Ania więcej się bawiła, a jej niespożyta energia zadziwiała wszystkich domowników. Dla nas był to znak, że  proces leczniczy rozpoczął się w organizmie Ani. Po kolejnych dniach zabiegów dziewczynka prezentowała nowe umiejętności ruchowe. Po niespełna 20 zabiegach rodzice z ogromną radością opowiedzieli nam o pierwszych próbach córki wstawania z klęku podpartego. Mijały kolejne dni turnusu, a organizm Ani był na coraz lepszej drodze do stawiania pierwszych samodzielnych kroków.

                                                               

W ostatnim tygodniu zabiegów tlenoterapii hiperbarycznej Ania STAWIA PIERWSZE, SAMODZIELNE KROKI 🙂 Z pewnością ten bezcenny moment zapadnie w pamięci całej rodziny, ale i naszej 😀  Takie momenty w naszej pracy pokazują nam, że to co robimy naprawdę ma sens!

Bardzo się cieszymy ze mogliśmy poznać tak wyjątkową rodzinę i towarzyszyć w tak ważnych wydarzeniach, które działy się na naszych oczach 😀

PARAMETRY ZABIEGU:

  • Kliniczna komora hiperbaryczna (najnowocześniejsza w Polsce)
  • Zastosowane ciśnienie 2ATA
  • Czas trwania zabiegu wynosi 80 minut w tym 60 minut w pełnym ciśnieniu!
  • Certyfikowany 100 % tlen medyczny podawany jest z butli tlenowej (nie z koncentratora!)
  • Maska BIBS -wysoce specjalistyczny system oddychania – wydychany dwutlenek węgla nie miesza się z tlenem
  • „O-ZONE Active”  Dedykowany System Dezynfekcji Ozonowej po każdym zabiegu! 
  • Wysuwane nosze z elektrycznie regulowana wysokością, pozwalające korzystać z leczenia pacjentom bez względu na sprawność fizyczną lub stan zdrowia
  • TV- System Video  

Fizjoterapeuci Centrum Hiperbarycznego Concept

Informacje oraz kontakt pod numerem telefonu

Centrum Hiperbaryczne Concept:

Wrocław, Siemianowice Śląskie

Nr tel. 661 044 206

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej:
https://www.centrum-hiperbaryczne.pl/

Odwiedź nas na Facebooku:
https://www.facebook.com/centrumconcept/

 

 

(Visited 734 times, 1 visits today)
Blog Centum-Hiperbaryczne Concept

Dodaj komentarz