Sukcesy czwartego turnusu w Koninie z Centrum Hiperbarycznym Concept

Turnus Hiperbaryczny w Koninie stał się ,,naszą tradycją”. Cieszymy się, że mogliśmy ponownie zawitać do tego miasta. Jeszcze większą radość sprawia nam spotkanie z podopiecznymi, część z nich już znaliśmy, ale pojawili się również, nowi uczestnicy. Pragniemy przedstawić Wam kilku z nich i efekty jakie uzyskali.   🙂

                                                                            

Adrian to 10 letni chłopiec, z którym po raz drugi spotkaliśmy się na turnusie w Koninie. Pobyt w komorze jest fantastycznym czasem, który można wykorzystać na naukę. To rozwiązanie świetnie sprawdziło się u Adriana. Rodzice chłopca opowiadali o zeszłorocznych efektach syna, które pojawiły się  po pierwszym pełnym cyklu terapeutycznym. Osiągnął dużą poprawę w sferze społecznej, poprawę koncentracji i zainteresowania otoczeniem z czego bardzo cieszy się cała rodzina. 🙂 Jak zwykle bywa, efekty te pojawiły się dopiero kilka tygodni po zakończeniu turnusu hiperbarycznego. W tym roku stało się całkiem inaczej! Organizm Adriana zareagował zdecydowanie szybciej, w trakcie trwania turnusu rodzice zauważyli duże zmiany u syna. Jest to całkiem zrozumiałe 🙂 Po odbyciu 40 zabiegów hiperbarii tlenowej organizm człowieka staje się dużo bardziej podatny na przyspieszoną odbudowę i tworzenie nowych komórek. Drugi turnus chłopca był niejako bodźcem, przypomnieniem dla organizmu. 🙂 Rodzice bacznie obserwowali syna od pierwszych dni zabiegów. Nie czekali długo na pierwsze zmiany 🙂 Rodzina zauważyła u Adriana większe zainteresowanie otoczeniem i tym co dzieję się wokół niego! Adrian dotychczas niechętnie opowiadał o tym co działo się w szkole i na lekcjach. Mama chłopca mówiła nam jak Adi po szkole sam z siebie opowiadał o swoich rówieśnikach, o tym co działo się na przerwie i co robił na lekcjach. 🙂 To bardzo ważne w relacjach społecznych.

Kolejny efekt u syna zauważył  tata podczas codziennej nauki. 🙂 Dotychczas odrabianie lekcji było bardzo problematyczne, Adrian zawsze miał coś ważniejszego do zrobienia. 🙂 Tata musiał wołać syna kilkakrotnie, aby usiadł do biurka. Jak już udawało się namówić Adriana to samo odrabianie zadań też nie było takie łatwe. Zawsze coś rozpraszało chłopca. 🙂 Pewnego dnia w trakcie trwania turnusu tata ponownie uzbroił się w cierpliwość by odrobić z synem lekcje, był nastawiony na codzienne przekomarzanie się. Jednak tym razem było zupełnie inaczej zawołał Adriana, a chłopiec ku zdziwieniu przyszedł bez żadnych wymówek i zaczął odrabiać lekcje. Od tego dnia skupienie i staranność w wykonywaniu zadań jest codziennością. 🙂 Bardzo się cieszymy z postępów Adriana i trzymamy kciuki za kolejne. 🙂

                                                                                   

Amelka jest uśmiechniętą pełną optymizmu 3 letnią dziewczynką z autyzmem, która odbywała u nas już drugi turnus. Chętnie wchodzi do komory i czuje się tam bardzo swobodnie, wraz z mamą zabiera cały asortyment, który umila zabieg. Amelka podczas zabiegu dużo się śmieje to dla nas znak, że pobyt w komorze jest całkiem przyjemny :). Dziewczynka bardzo lubi piosenki, które śpiewa jej mama i mimo, że jeszcze nie mówi próbuje nucić melodie. Amelka w trakcie turnusu zaprzyjaźniła się z Adrianem, który po każdym swoim zabiegu zaglądał przez okienko do komory w której była dziewczynka. Amelka nie mogła oderwać wzroku od starszego kolegi. Mama dziewczynki była tym zachwycona, ponieważ córka jeszcze nigdy na nikim tak nie skupiła uwagi. Był to przełomowy moment od którego dziewczynka zaczęła dłużej skupiać uwagę na osobach ze swojego otoczenia. Poprawa percepcji wzrokowej jest zauważalna również podczas ćwiczeń z terapeutą.

Mama pochwaliła się również tym, że dziewczynka po zabiegach tlenoterapii  z większą łatwością niż dotychczas uczy się nowych rzeczy. Ćwiczenia wykonywane w przedszkolu i domu stały się dla Amelki coraz prostsze. 🙂 Dzięki temu może zdobywać nowe umiejętności, które pozwalają jej na dalszy rozwój.

Pan Kazimierz ma 68 lat, dwa lata temu miał rozległy udar od tamtej pory wraz z żoną podjęli walkę o powrót do zdrowia. Przed udarem Pan Kazimierz zajmował się gospodarstwem teraz wszystkie obowiązki ciążą na brakach żony, to dzięki niej nasz pacjent podniósł się z łóżka, to jej wiara dała Panu Kazimierzowi szanse na lepsze jutro.

W szpitalu Pani Janina dowiedziała się, że udar był bardzo rozległy i z mężem nie ma kontaktu. Jednak jedno spojrzenie w oczy męża uświadomiło Pani Janinie, że mąż jest świadomy i rozumie wszystko co do niego mówi, tylko nie może odpowiedzieć. Tamten dzień stał się początkiem długiej rehabilitacji.

Rodzina czeka na poprawę mowy u Pan Kazimierza, z którym jak dotąd porozumiewają się bez słów. Poznając to cudowne małżeństwo widzieliśmy ogromną determinację i wolę walki.

Rozmawiając z Panią Janiną w trakcie turnusu dowiedzieliśmy się, że mąż podejmuje pierwsze próby czytania, a na zajęciach z logopedom pracuje dużo aktywniej. Tlenoterapia hiperbaryczna dla Pana Kazimierza jest bodźcem wspomagającym intensywną rehabilitację. Z naszym pacjentem spotkamy się ponownie podczas turnusu wyjazdowego w Ostrowie Wielkopolskim. 🙂

                                                                                   

 

Szymon to 6 letni chłopiec z mózgowym porażeniem dziecięcym  oraz autyzmem. Szymon urodził się jako zdrowe dziecko, przynajmniej tak się wszystkim wydawało. Czujni rodzice wiedząc jak rozwijały się starsze dzieci i obserwując małego Szymona byli zaniepokojeni. Szukali na własną rękę pomocy,

lecz długo nieskutecznie. Po usłyszeniu diagnozy rozpoczęli walkę o przyszłość swojego dziecka. Codzienna rehabilitacji i zajęcia z terapeutami w przedszkolu pozwalają na poprawę funkcjonowania chłopca w sferze ruchowej jak i społecznej. Rodzice poszukują możliwie najskuteczniejszych sposobów rehabilitacji. O turnusie hiperbarycznym w Koninie dowiedzieli się w przedszkolu i zapadła decyzja o uczestnictwie syna.

Szymon codziennie odbywał zabiegi  w towarzystwie taty, który urozmaicał mu czas spędzony w komorze. 🙂 Chłopiec jest niczym żywe srebro co jest nie wątpliwie wyzwaniem w codziennym funkcjonowaniu całej rodziny. Rozmawiając z mamą widzieliśmy ile trudu wkładają w pracę z dzieckiem. Szymon wypowiada pojedyncze słowa takie jak : mama, baba.

Podczas turnusu rodzice zaobserwowali znaczne wyciszenie u syna, Szymon stał się spokojniejszy i bardziej uważny, ze skupieniem słuchał co mówią rodzice.

Dużym sukcesem u Szymona była poprawa czucia głębokiego, chłopiec przestał potrzebować tak mocnych bodźców by poczuć bliskość drugiej osoby. Do tej pory Szymon preferował mocne bodźce  czuciowe dążąc do silnych odczuć proprioceptywnych. Było to zauważalne gdy poznaliśmy chłopca na początku turnusu, Szymon łapiąc za włosy, odwzajemniał okazaną czułość. Gdy turnus dobiegał końca chłopiec chętnie się przytulał lub żegnał się uściskiem dłoni i ukłonem. 🙂 

 

Trzymamy kciuki za naszych podopiecznych i czekamy na dalsze efekty 🙂 

 

Fizjoterapeuci Centrum Hiperbarycznego Concept 

Centrum Hiperbaryczne Concept

887 -372-099

Odwiedź nas na Facebooku!

 

https://www.facebook.com/centrumconcept/

 

Zorganizuj wyjazdowy turnus hiperbaryczny w swojej okolicy

 

http://centrum-hiperbaryczne.pl/76-szkolenia-z-formularzem   

 

 

 

(Visited 210 times, 1 visits today)
Blog Centum-Hiperbaryczne Concept

Dodaj komentarz