Efekty Pana Jakuba chorującego na boreliozę w Centrum Hiperbarycznym Concept

Borelioza jest chorobą na tyle podstępną, że rozwija się długo niezauważona, następnie daje się we znaki w każdej płaszczyźnie życia. Mimo coraz większej liczby zachorowań świadomość o istniejących możliwościach leczenia jest wciąż niewielka .

Chcemy przedstawić Państwu krótki wywiad z naszym pacjentem, który podzielił się z nami efektami jakie zauważył podczas leczenia w naszym Centrum Hiperbarycznym. 

Pan Jakub trafił do nas po 9 latach leczenia antybiotykami. Jednak ta metoda leczenia okazała się niewystarczająca, a choroba wciąż postępowała. Pan Jakub wybrał hiperbarię tlenową jako wiodącą metodę leczenia boreliozy, na którą choruje już od 10 lat. Pierwszym sygnałem skuteczności leczenia boreliozy w komorze hiperbarycznej jest reakacja Jarischa- Herxheimera, która wystąpiła u naszego pacjenta. Reakcja polega  na chwilowym pogorszeniu samopoczucia wynikającym z wytworzenia endotoksyn w procesie śmierci bakterii Borelii. Jest to pozytywny sygnał świadczący o leczniczym działaniu hiperbarii tlenowej.

 Pan Jakub zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących Jego choroby i leczenia. Przedstawiamy krótki, lecz wartościowy wywiad z naszym Pacjentem:

 1. Kiedy pojawiły się u Pana pierwsze objawy choroby i jakie to były objawy?

,, Pierwsze objawy pojawiły się 10 lat temu, były to parastezję dłoni, problemy z zapięciem guzików itd., ok. 2 lata temu pojawiły się problemy z równowagą do tego stopnia, że przewracałem się na ulicy…”

 1. Z jakich metod leczenia Pan korzystał?

,, Rok temu odstawiłam antybiotyki, które brałam z przerwami przez 9 lat, dawały jedynie krótkotrwały efekt”

 1. Jakie efekty zauważył Pan podczas leczenia w komorze hiperbarycznej?

,, Początkowo zauważyłem poprawę samopoczucia, mniejsze zmęczenie pod koniec tygodnia. Pływam 3 razy w tygodniu, jest to dla mnie duży wysiłek, a komora hiperbaryczna sprawia że mój organizm nieporównywalnie szybciej się regeneruje. Zauważyłem również, że rany po nakłuciach czy skaleczeniach skóry szybciej się goją. Wielkim sukcesem jest to, że  moje pismo uległo poprawie….. Jest jeszcze jedna sfera w której zauważyłem poprawę, mówiąc otwarcie jest to sfera intymna w której borelioza również niesie straszne spustoszenie. Początkowo zauważyłem u siebie  spadek libido, mniejsze zainteresowanie zbliżeniem intymnym, pojawiły się problemy z wzwodem, który niemalże zaczął zanikać. Po zabiegach w komorze hiperbarycznej wszystko zaczęło wracać do normy, zaczął pojawiać się poranny wzwód, wzrosło libido…

Podsumowując wywiad z naszym Pacjentem chcielibyśmy wyjaśnić zasadę działania hiperbarii tlenowej.

Dlaczego rany szybciej się goją ?

Dzieje się tak ponieważ tlen pod ciśnieniem przenoszony jest nie tylko przez hemoglobinę ale także rozpuszcza się w osoczu krwi, dzięki czemu  następuje maksymalne dokrwienie tkanek a tym samym szybka i skuteczna  regeneracja organizmu. Terapia tlenowa zwiększa liczbę multipotencjalnych komórek macierzystych, które przemieszczają się do uszkodzonych komórek i tkanek i również mają kluczowy wpływ na szybkie gojenie się ran.

Jak wyjaśnić poprawę pisma?

Poprawa pisma wiąże się z receptorami czucia głębokiego- zlokalizowanymi we włóknach mięśniowych, ścięgnach oraz więzadłach i torebkach stawowych. Odbierany z nich bodziec czuciowy, mówi o wzajemnym położeniu wobec siebie części ciała w przestrzeni, przesyłany jest do ośrodków odbiorczych w mózgu i tam przetwarzany.

Tlen hiperbaryczny odżywia i poprawia metabolizm w tkance nerwowej, ożycia i pobudza uśpione komórki oraz przywraca ich właściwe funkcjonowanie, poprawia warunki przepływu w mikrokrążeniu, podnosi aktywność mózgu i koncentrację oraz toruje przekazywanie bodźców z receptorów do układu nerwowego, dzięki temu dochodzi do poprawy czucia głębokiego.

Jak wyjaśnić powrót libido?

Hiperbaria tlenowa działa na zaburzenia seksualne poprzez: poprawienie metabolizmu w tkance nerwowej, ożywienie i pobudzenie uśpionych komórek przywracając ich właściwe funkcjonowanie, podniesienie aktywności mózgu i koncentracji, poprawienie warunków przepływu w mikrokrążeniu, dotlenienie i rozrzedzenie krwi w trakcie terapii (skutkujące lepszym ukrwieniem narządów płciowych).

Dlaczego Hiperbaria Tlenowa jest skuteczną metodą leczenia boreliozy ?

Biorąc pod uwagę fakt, że bakterie Borrelia burgdorferi wymagających do życia stężenia tlenu niższego niż w ziemskiej atmosferze możemy skutecznie je zwalczać za pomocą hiperbarii tlenowej, która toruje drogę dla tlenu również do tych komórek organizmu, do których w naturalnych warunkach nie może się dostać.

Hiperbaria tlenowa redukuje stany zapalne, łagodzi lub eliminuje objawy przewlekłej infekcji. Tlen jest silnym środkiem bakteriobójczym, Borrelia burgdorferi umierają w obfitej ilości tlenu.

Bardzo dziękujemy  Panu Jakubowi za otwartość i poświęcony czas.

PARAMETRY ZABIEGU:

 • Kliniczna komora hiperbaryczna (najnowocześniejsza w Polsce)
 • Zastosowane ciśnienie 2ATA
 • Czas trwania zabiegu wynosi 80 minut w tym 60 minut w pełnym ciśnieniu!
 • Certyfikowany 100 % tlen medyczny podawany jest z butli tlenowej (nie z koncentratora!)
 • Maska BIBS -wysoce specjalistyczny system oddychania – wydychany dwutlenek węgla nie miesza się z tlenem
 • „O-ZONE Active”  Dedykowany System Dezynfekcji Ozonowej po każdym zabiegu! 
 • Wysuwane nosze z elektrycznie regulowana wysokością, pozwalające korzystać z leczenia pacjentom bez względu na sprawność fizyczną lub stan zdrowia
 • TV- System Video  

Fizjoterapeuci Centrum Hiperbarycznego Concept

Informacje oraz kontakt pod numerem telefonu

Centrum Hiperbaryczne Concept:

Wrocław, Siemianowice Śląskie

Nr tel. 661 044 206

Zastosowanie hiperbarii tlenowej w leczeniu boreliozy:
https://www.centrum-hiperbaryczne.pl/29-borelioza

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej:
https://www.centrum-hiperbaryczne.pl/

Odwiedź nas na Facebooku:
https://www.facebook.com/centrumconcept/

 

 

(Visited 2 396 times, 1 visits today)
Blog Centum-Hiperbaryczne Concept

Dodaj komentarz