Pierwsze słowa Tomcia w trakcie zabiegów w Centrum Hiperbarycznym Concept w Rzeszowie :-)

Chcielibyśmy podzielić się historią naszego małego pacjenta Tomcia, który pojawił się w naszej placówce z Mamą Katarzyną mając zaledwie 1,5 roku. Największy problem zdrowotny  u Chłopca stanowi choroba genetyczna, która spowodowała zespół wad rozwoju twarzoczaszki takich jak: rozszczep podniebienia, cofnięcie żuchwy, czy też zanik nerwu wzrokowego. Te dysfunkcje uniemożliwiły prawidłowy rozwój mowy oraz zaburzenia wzroku.

Zabiegi Tomaszka z mamą mijały bardzo spokojnie 😊 A to dzięki temu, że chłopiec podczas każdej sesji w komorze hiperbarycznej pozwalał sobie na beztroską drzemkę.

W trakcie leczenia rodzice zaczęli zauważać zmiany w rozwoju swojego dziecka. Pierwszym i najbardziej wyczekiwanym efektem o którym opowiedzieli nam rodzice były pierwsze słowa ich syna!

Tomcio zaczął mówić „mama” i „baba”! 😊 To ogromna radość dla całej rodziny! 😊

Pojawiło się również wiele nieokreślonych dźwięków świadczących o rozwoju mowy czynnej u chłopca😊

Rodzice wspomagają rozwój swojego dziecka stosując wiele form terapii, co w połączeniu z Hiperbarią tlenową stało się bodźcem napędzającym rozwój naszego małego Pacjenta!

W kolejnych dniach zabiegów Tomaszek stawał się bardziej ruchliwy i przepełniony energią. 😊 Mama zauważała to szczególnie w trakcie ostatnich zabiegów chłopca, kiedy to nie było mowy o drzemce w czasie zabiegu 😊 Taki przypływ energii jest częstym i bardzo pozytywnym efektem dotlenienia organizmu.

Rodzice Tomaszka są pełni nadziei na kolejne efekty leczenia, a my wyczekujemy ich wraz z Nimi!

Już teraz wiemy, że spotkamy się z Tomaszkiem i jego rodzicami na kolejnych zabiegach, a więc nie żegnamy się tylko mówimy do zobaczenia!  🙂 

 

Fizjoterapeuci Centrum Hiperbarycznego Concept

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej:

https://www.centrum-hiperbaryczne.pl/

Odwiedź nas na Facebooku:

https://www.facebook.com/centrumconcept/

 

Numery kontaktowe do naszych placówek:

Ruda Śląska – 663 882 099

Poznań – 887 372 099

Wrocław – 609 372 099

Rzeszów – 661 044 206

 

(Visited 589 times, 1 visits today)
Blog Centum-Hiperbaryczne Concept

Dodaj komentarz