Błyskawiczne efekty tlenoterapii u Pani Kasi z oparzeniem twarzy w Centrum Hiperbarycznym Concept

Chcielibyśmy przedstawić Państwu Pacjentkę naszego Centrum Hiperbarycznego Concept– Panią Katarzynę, która trafiła do nas w kilka godzin po poparzeniu sobie twarzy gorącą wodą z czajnika.

Pani Kasia zaraz po incydencie zaczęła szukać informacji na temat tego jak może sobie pomóc, skonsultowała się z lekarzem, który zalecił jej zabiegi w komorze hiperbarycznej. Na szczęście Pani Kasia szybko zaczęła działać, skontaktowała się z nami i od razu rozpoczęła serię 5 zabiegów tlenoterapii hiperbarycznej w Naszym Centrum, dzięki czemu została objęta już od samego początku odpowiednim leczeniem. Zabiegi hiperbarii tlenowej wykonywane były codziennie w naszej klinicznej komorze hiperbarycznej, gdzie podawany był czysty certyfikowany tlen medyczny bezpośrednio z butli tlenowej w ciśnieniu 2 ATA.

U Pani Kasi niesamowite efekty tlenoterapii były widocznie już po pierwszym zabiegu. A po 5-tym wyjściu z komory hiperbarycznej nie było już prawie żadnego śladu po oparzeniu spowodowanym przez gorącą wodę! 🙂

Zabiegi w komorze nie stanowiły dla Pani Kasi żadnego problemu. Nasza Pacjentka doskonale radziła sobie z wyrównywaniem ciśnienia towarzyszącym podczas I fazy zabiegu, a także z jego spadkiem w końcowej fazie. W komorze czuła się zrelaksowana. Widząc jak szybko tlenoterapia zaczyna działać Pani Kasia utwierdziła się, że to była najlepsza decyzja jaką mogła podjąć, a leczenie zakończyło się już po 5 zabiegach.

 

 

Tlenoterapia hiperbaryczna (HBOT) a oparzenia

Gdy dochodzi do oparzenia tkanek miękkich ukrwienie gwałtownie spada. Powstają liczne obrzęki, obejmujące głębokie warstwy skóry i mięśni, które to nasilają uszkodzenia spowodowane przez uraz. hiperbaria tlenowa umożliwia przenikanie tlenu z naczyń włosowatych do miejsca uszkodzenia pomimo bariery, którą stanowi obrzęk i zmniejszony przepływ krwi przez naczynia. Gdy w okolicach rany oparzeniowej nastąpi wzrost stężenia tlenu dochodzi do zmniejszenia obrzęku, zmniejszenia utraty płynu przez uszkodzone naczynia oraz do poprawy funkcji krążenia. Zdecydowanie ryzyko infekcji maleje. Dla uzyskania optymalnych rezultatów leczenia HBOT zalecana jest jak najszybciej po oparzeniu.

 

PARAMETRY ZABIEGU:

  • Kliniczna komora hiperbaryczna (najnowocześniejsza w Polsce)
  • Zastosowane ciśnienie 2ATA
  • Czas trwania zabiegu wynosi 80 minut w tym 60 minut w pełnym ciśnieniu!
  • Certyfikowany 100 % tlen medyczny podawany jest z butli tlenowej (nie z koncentratora!)
  • Maska BIBS -wysoce specjalistyczny system oddychania – wydychany dwutlenek węgla nie miesza się z tlenem
  • „O-ZONE Active”  Dedykowany System Dezynfekcji Ozonowej po każdym zabiegu! 
  • Wysuwane nosze z elektrycznie regulowana wysokością, pozwalające korzystać z leczenia pacjentom bez względu na sprawność fizyczną lub stan zdrowia
  • TV- System Video  

Zespół Centrum Hiperbarycznego Concept

Informacje oraz kontakt pod numerem telefonu

Centrum Hiperbaryczne Concept:

Wrocław, Siemianowice Śląskie

Nr tel. 661 044 206

Zastosowanie tlenoterapii hiperbarycznej w trudno gojących się ranach:

https://www.centrum-hiperbaryczne.pl/177-trudno-gojace-sie-rany

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej:

https://www.centrum-hiperbaryczne.pl/

Odwiedź nas na Facebooku:

https://www.facebook.com/centrumconcept/

(Visited 797 times, 1 visits today)
Blog Centum-Hiperbaryczne Concept

Dodaj komentarz