,,Łuszcząca się skóra, wyciek osocza, niegojące się rany, swędząca wysypka…”. Wszystko pięknie się zagoiło! Niezwykłe efekty leczenia w Centrum Hiperbarycznym Concept!

20160704_201601

Dziś chcemy przedstawić Państwu niezwykłą historię Pani Barbary, która odbyła cykl 40 zabiegów w naszym  Centrum Hiperbarycznego Concept. Dlaczego Pani Basia postanowiła rozpocząć leczenie w klinicznej komorze hiperbarycznej? Jakie wspaniałe, widoczne gołym okiem efekty pojawiły się w Jej organizmie już podczas trwania terapii? Pani Basia, specjalnie dla czytelników naszego bloga, zgodziła się opowiedzieć swoją historię:

Pani Barbara: ,,W 1993 roku miałam operację na żylaki kończyn dolnych – dwie nogi zoperowano równocześnie. Po niecałym miesiącu dostałam zatoru płucnego, otarłam się o śmierć…

Od tego czasu mam  kłopoty ze zdrowiem: dermatozy (czyli zmiany skórne, najprawdopodobniej spowodowane zaburzeniami krążenia), wyciekające osocze, łuszczącą się skórę szczególnie przy kostkach i na zgięciach, rany trudno gojące,  świąt skóry, 2czerwone wysypki obejmujące całe nogi a nawet całe ciało. Prawa noga, z któr3ej poszedł zator płucny, ma przebarwioną na sino – czerwono skórę… Widać to na załączonych zdjęciach.

Zwykle gdy tylko temperatura otoczenia znacznie wzrasta zaczynają mi puchnąć nogi, skóra zaczyna się łuszczyć, swędzieć .

W trosce o moje zdrowie mój brat Wojciech polecił mi zabiegi w komorze hiperbarycznej, ponieważ dużo czytał o ich wspaniałych właściwościach. Mieszkam w Kowarach (u podnóża Karkonoszy) dlatego na terapię zdecydowałam się we wrocławskim Centrum Hiperbarycznym Concept, gdzie mam najbliżej.                  

Stan kończyn dolnych był fatalny….mocno łuszcząca się skóra z wyciekiem osocza i duża opuchlizna, na całym ciele swędząca wysypka. Na rękach rany, przy wyprostowywaniu palców dłoni – sącząca się krew.   

                      

Wtedy o tym nie wiedziałam, ale gdy rozpoczęłam terapię w komorze hiperbarycznej musiałam mieć stan zapalny wewnątrz organizmu, gdyż przez godzinę trwania zabiegu trzęsłam się z zimna i ciekły mi łzy (mimo, że w środku komory panowała przyjemna temperatura ponad 20 stopni!). Po 10 zabiegach  skóra na zgięciach nóg  zrobiła się bardzo delikatna , ciągle się łuszczyła, swędziała, opuchlizna nie schodziła, ale nie było mi już tak bardzo zimno – stan zapalny odpuścił! Na rękach, już po trzech dniach pojawił się nowy naskórek, stara, zgrubiała skóra samoistnie odpadała. Całe ciało smarowałam emolium i miejscowo  maścią z Vit A.  Powoli wysypka ustępowała z twarzy, rąk, piersi. Skóra zrobiła się bardzo delikatna,  odżywiona. Skóra na rękach przepięknie się zregenerowała – uciążliwe rany wreszcie przestały przeszkadzać mi w codziennym funkcjonowaniu!
pbasia dłonie

1. przed terapią                                                 2. w trakcie                            3. po tlenoterapii hiperbarycznej

Gdy zwiększało się ciśnienie, na początku terapii odczuwałam zatykanie uszu. Aby tego uniknąć należy cały czas ziewać lub popijać wodę dużymi łykami – to bardzo pomaga! Z każdym zabiegiem było jednak dużo lepiej, coraz mniej odczuwałam zmiany ciśnienia. Teraz, z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że wszystko minie –  organizm się przyzwyczai!

Po 30 zabiegach, skóra na nogach rozjaśniła się, była mniej napięta delikatna, miła w dotyku, od kolan w dół ustąpiła wysypka, nareszcie nie jest mi zimno!

8.08Przeszłam cały cykl 40 zabiegów .

Dzisiaj nadal odczuwam pozytywne efekty terapii. Skóra jest delikatna na całym ciele, rozjaśnione przebarwienia, mam więcej siły, lepiej słyszę. Skóra na nogach jeszcze trochę się łuszczy i nadal utrzymuje się co prawda opuchlizna, ale jest dużo lepiej co widać na zdjęciach obok.7

Już dawno skóra na moim ciele nie była w tak dobrej kondycji. Lekarze załamywali ręce, nikt nie potrafił mi pomóc w moim cierpieniu… Podjecie tlenoterapii hiperbarycznej to była wspaniała decyzja!”.

 

Pani Basi serdecznie dziękujemy za podzielenie się z nami historią swojej walki o lepsze zdrowie.

P.S Na pierwszym zdjęciu widać naszą uśmiechniętą Pacjentkę wraz ze zbiorem tomików wierszy, do których Pani Basia stworzyła piękne, kolorowe kompozycje z liści! 🙂

Drodzy czytelnicy, pamiętajcie – często zmiany skórne czy też nieprawidłowe zachowania u dzieci mają związek z toczącym się wewnątrz organizmu stanem zapalnym – czy to w obrębie układu nerwowego, naczyniowego a niekiedy w jelitach! Tlen hiperbaryczny działając na cały organizm od wewnątrz, stymuluje procesy naprawy, regeneracji i przebudowy tkanek wykazując przy tym silne działanie przeciwzapalne.

Fizjoterapeuci Centrum Hiperbarycznego Concept

Informacje oraz kontakt pod numerem telefonu

Centrum Hiperbaryczne Concept:
Wrocław, Warszawa, Rzeszów, Siemianowice Śląskie, Kraków

Nr tel. 733 29 29 29

Zastosowanie hiperbarii w trudno gojących się ranach:
https://www.centrum-hiperbaryczne.pl/177-trudno-gojace-sie-rany

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej:
https://www.centrum-hiperbaryczne.pl/

Odwiedź nas na Facebooku:
https://www.facebook.com/centrumconcept/

 

 

(Visited 7 450 times, 5 visits today)
Blog Centum-Hiperbaryczne Concept

Dodaj komentarz