,,Łuszcząca się skóra, wyciek osocza, niegojące się rany, swędząca wysypka…”. Wszystko pięknie się zagoiło! Niezwykłe efekty leczenia w Centrum Hiperbarycznym Concept!

20160704_201601

Dziś chcemy przedstawić Państwu niezwykłą historię Pani Barbary, która odbyła cykl 40 zabiegów w naszym  Centrum Hiperbarycznego Concept. Dlaczego Pani Basia postanowiła rozpocząć leczenie w klinicznej komorze hiperbarycznej? Jakie wspaniałe, widoczne gołym okiem efekty pojawiły się w Jej organizmie już podczas trwania terapii? Pani Basia, specjalnie dla czytelników naszego bloga, zgodziła się opowiedzieć swoją historię:

Pani Barbara: ,,W 1993 roku miałam operację na żylaki kończyn dolnych – dwie nogi zoperowano równocześnie. Po niecałym miesiącu dostałam zatoru płucnego, otarłam się o śmierć…

Od tego czasu mam  kłopoty ze zdrowiem: dermatozy (czyli zmiany skórne, najprawdopodobniej spowodowane zaburzeniami krążenia), wyciekające osocze, łuszczącą się skórę szczególnie przy kostkach i na zgięciach, rany trudno gojące,  świąt skóry, 2czerwone wysypki obejmujące całe nogi a nawet całe ciało. Prawa noga, z któr3ej poszedł zator płucny, ma przebarwioną na sino – czerwono skórę… Widać to na załączonych zdjęciach.

Zwykle gdy tylko temperatura otoczenia znacznie wzrasta zaczynają mi puchnąć nogi, skóra zaczyna się łuszczyć, swędzieć .

W trosce o moje zdrowie mój brat Wojciech polecił mi zabiegi w komorze hiperbarycznej, ponieważ dużo czytał o ich wspaniałych właściwościach. Mieszkam w Kowarach (u podnóża Karkonoszy) dlatego na terapię zdecydowałam się we wrocławskim Centrum Hiperbarycznym Concept, gdzie mam najbliżej.                  

Stan kończyn dolnych był fatalny….mocno łuszcząca się skóra z wyciekiem osocza i duża opuchlizna, na całym ciele swędząca wysypka. Na rękach rany, przy wyprostowywaniu palców dłoni – sącząca się krew.   

                      

Wtedy o tym nie wiedziałam, ale gdy rozpoczęłam terapię w komorze hiperbarycznej musiałam mieć stan zapalny wewnątrz organizmu, gdyż przez godzinę trwania zabiegu trzęsłam się z zimna i ciekły mi łzy (mimo, że w środku komory panowała przyjemna temperatura ponad 20 stopni!). Po 10 zabiegach  skóra na zgięciach nóg  zrobiła się bardzo delikatna , ciągle się łuszczyła, swędziała, opuchlizna nie schodziła, ale nie było mi już tak bardzo zimno – stan zapalny odpuścił! Na rękach, już po trzech dniach pojawił się nowy naskórek, stara, zgrubiała skóra samoistnie odpadała. Całe ciało smarowałam emolium i miejscowo  maścią z Vit A.  Powoli wysypka ustępowała z twarzy, rąk, piersi. Skóra zrobiła się bardzo delikatna,  odżywiona. Skóra na rękach przepięknie się zregenerowała – uciążliwe rany wreszcie przestały przeszkadzać mi w codziennym funkcjonowaniu!
pbasia dłonie

   1. przed terapią                                                 2. w trakcie                            3. po tlenoterapii hiperbarycznej

Gdy zwiększało się ciśnienie, na początku terapii odczuwałam zatykanie uszu. Aby tego uniknąć należy cały czas ziewać lub popijać wodę dużymi łykami – to bardzo pomaga! Z każdym zabiegiem było jednak dużo lepiej, coraz mniej odczuwałam zmiany ciśnienia. Teraz, z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że wszystko minie –  organizm się przyzwyczai! Po 30 zabiegach, skóra na nogach rozjaśniła się, była mniej napięta delikatna, miła w dotyku, od kolan w dół ustąpiła wysypka, nareszcie nie jest mi zimno! Przeszłam cały cykl 40 zabiegów .8.08 Dzisiaj nadal odczuwam pozytywne efekty terapii. Skóra jest delikatna na całym ciele, rozjaśnione przebarwienia, mam więcej siły, lepiej słyszę. Skóra na nogach jeszcze trochę się łuszczy i nadal utrzymuje się co prawda opuchlizna, ale jest dużo lepiej co widać na zdjęciach obok.7 Już dawno skóra na moim ciele nie była w tak dobrej kondycji. Lekarze załamywali ręce, nikt nie potrafił mi pomóc w moim cierpieniu… Podjecie tlenoterapii hiperbarycznej to była wspaniała decyzja!”.

Pani Basi serdecznie dziękujemy za podzielenie się z nami historią swojej walki o lepsze zdrowie.

P.S Na pierwszym zdjęciu widać naszą uśmiechniętą Pacjentkę wraz ze zbiorem tomików wierszy, do których Pani Basia stworzyła piękne, kolorowe kompozycje z liści! 🙂

Drodzy czytelnicy, pamiętajcie – często zmiany skórne czy też nieprawidłowe zachowania u dzieci mają związek z toczącym się wewnątrz organizmu stanem zapalnym – czy to w obrębie układu nerwowego, naczyniowego a niekiedy w jelitach! Tlen hiperbaryczny działając na cały organizm od wewnątrz, stymuluje procesy naprawy, regeneracji i przebudowy tkanek wykazując przy tym silne działanie przeciwzapalne.

  PARAMETRY ZABIEGU:

  • Kliniczna komora hiperbaryczna (najnowocześniejsza w Polsce)
  • Zastosowane ciśnienie 2ATA
  • Czas trwania zabiegu wynosi 80 minut w tym 60 minut w pełnym ciśnieniu!
  • Certyfikowany 100 % tlen medyczny podawany jest z butli tlenowej (nie z koncentratora!)
  • Maska BIBS -wysoce specjalistyczny system oddychania – wydychany dwutlenek węgla nie miesza się z tlenem
  • „O-ZONE Active”  Dedykowany System Dezynfekcji Ozonowej po każdym zabiegu! 
  • Wysuwane nosze z elektrycznie regulowana wysokością, pozwalające korzystać z leczenia pacjentom bez względu na sprawność fizyczną lub stan zdrowia
  • TV- System Video  

Fizjoterapeuci Centrum Hiperbarycznego Concept

Informacje oraz kontakt pod numerem telefonu

Centrum Hiperbaryczne Concept:
Wrocław, Siemianowice Śląskie

Nr tel. 661 044 206

Zastosowanie hiperbarii w trudno gojących się ranach:
https://www.centrum-hiperbaryczne.pl/177-trudno-gojace-sie-rany

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej:
https://www.centrum-hiperbaryczne.pl/

Odwiedź nas na Facebooku:
https://www.facebook.com/centrumconcept/

 

 

(Visited 15 363 times, 1 visits today)
Blog Centum-Hiperbaryczne Concept

Dodaj komentarz