Fenomenalne wyniki w leczeniu niedosłuchu w Centrum Hiperbarycznym Concept

20160429_154829

Wywiad z Panem Konradem

Proszę powiedzieć z jakiego powodu zdecydował się Pan na Tlenoterapię Hiperbaryczną?

Zdecydowałem się na terapię z powodu nagłego niedosłuch prawego ucha. Wszystko zaczęło się bardzo niepozornie, wstałem rano z zatkanym uchem. Nadal słyszałem więc zbagatelizowałem to uczucie myśląc, że powoduj je np. nadmiar woskowiny. Próbowałem wyczyścić ucho, ale to nie pomogło. Dopiero wieczorem zorientowałem się, że coś jest nie tak. Pogorszył mi się słuch, słyszałem głównie piski oraz zacząłem czuć zawroty głowy. Następnego dnia rano nadal czułem się źle, a nawet gorzej, dlatego pojechałem na SOR (na Borowskiej), jednak odesłano mnie stamtąd do lekarza pierwszego kontaktu po skierowanie do laryngologa. Mój stan stopniowo się pogarszał a dopiero wieczorem udało mi się dostać do laryngologa na Weigla. Lekarz zadecydował o hospitalizacji, niestety był to piątek więc na jakiekolwiek badania musiałem poczekać do poniedziałk21.03.2016u. Przez ten czas podawano mi jedynie lek, które nie pomagały. W poniedziałek praktycznie już nic nie słyszałem na ucho. Badania wykazały, że mam mocny niedosłuch, nie reagowałem na bodźce w wysokości 90dB oraz doszło do uszkodzenia błędnika w 29%.

W jaki sposób dowiedział się Pan o hiperbarii tlenowej i naszym Centrum Hiperbarycznym?

O tlenoterapii hiperbarycznej dowiedziałem się od lekarza w szpitalu. Powiedział, że jeżeli leki nie będą mi pomagać skierują mnie na HBOT. Miałem bardzo dużo wolnego czasu w szpitalu dlatego chciałem dowiedzieć się o terapii jak najwięcej. W internecie znalazłem informacje o Centrum Hiperbarycznym Concept i bardzo się ucieszyłem, że jest ono we Wrocławiu.

Jak wspomina Pan swój pierwszy zabieg?

Jeszcze w szpitalu dostałem skierowanie na 15 zabiegów Tlenoterapii Hiperbarycznej w twardej komorze na Borowskiej, ale tam okazało się, że jeszcze przez kilka dni nie będą mieli dla mnie miejsca. Nie mogłem czekać, leki nie pomagały, nadal nic nie słyszałem na ucho, a z powodu uszkodzenia błędnika miałem problem by iść prosto. Dlatego zadzwoniłem do Centrum Hiperbarycznego Concept. Już na drugi dzień od wypisu mogłem skorzystać z zabiegu. Nie zastanawiałem się jak to będzie wy07.04.2016glądać. Skupiłem się na myśli, że jest to moja szansa na odzyskanie słuchu.

Kiedy pojawiły się pierwsze efekty terapii?

Pierwsze efekty pojawiły się już pierwszego dnia. Wieczorem moje samopoczucie się poprawiło, ale przede wszystkim zmniejszyły się zawroty głowy. Dzięki temu mogłem spokojnie poczekać kilka dni na umówioną terapię na Borowskiej. Po serii zabiegów powoli wracał mi słuch, jednak poprawa była głównie w zakresie niskich częstotliwości, tzn. słyszałem np. nadjeżdżając14.04.2016 s1e auto. Cieszyłem się z poprawy, ale to było dla mnie za mało. Chciałem kontynuować leczenie, jednak NFZ przewiduje tylko 15 zabiegów bez różnicowania czy ktoś ma niedosłuch w stopniu ciężkim (tak jak ja) czy słabym. Postanowiłem kontynuować leczenie prywatnie, na Borowskiej okazało się to niemożliwe, właściwie mi to odradzano. Za radą postanowiłem odczekać kilka dni i sprawdzić czy kolejne efekty tlenoterapii będą pojawiać się same. Niestety nie pojawiły się, dlatego wróciłem do Centrum Hiperbarycznego Concept na kolejne 10 zabiegów. To była bardzo dobra decyzja. Po każdym zabiegu czułem się lepiej, a przede wszystkim polepszał mi się słuch w zakresie wysokich częstotliwości, zacząłem słyszeć i rozumieć co mówią do mnie ludzie!14.04.2016 s2

Czy czuje Pan różnicę między komorą wieloosobową a jednoosobową kliniczną komorą hiperbaryczną? Jak spędzał Pan czas w komorze?

Oczywiście, że są różnice między komorami. Największą różnice czuć przy wzroście i spadku ciśnienia. W jednoosobowej komorze panuje ciśnienie 2 ATA, dzięki temu fazy kompresji i dekompresji znosiłem bez żadnych problemów. W wieloosobowej komorze natomiast panuje znacznie wyższe ciśnienie ok. 3 ATA. Przy pierwszej kompresji miałem problemy z odetkaniem uszu, ale podczas kolejnych zabiegów jakoś się do tego przyzwyczaiłem. Dekompresja trwa tak jak w jednoosobowej komorze hiperbarycznej ok 15 min, jednak schodzi się ze znacznie wyższego ciśnienia. W wieloosobowej komorze hiperbarycznej trzeba siedzieć i jest w niej znacznie głośniej. Tu w centrum mogłem wygodnie się położyć, byłem sam, dlatego ten czas traktowałem jako chwilę dla siebie, chwilę odpoczynku.

Jak zareagował Pana lekarz na tak szybką poprawę słuchu?

Byłem u kilku lekarzy i każdy był zadowolony z efektów Tlenoterapii Hiperbarycznej. Zachęcali mnie również bym kontynuował leczenie skoro mój organizm aż tak dobrze reaguje na ten rodzaj terapii.25.04.2016

Czy jest Pan zadowolony z efektów Tlenoterapii Hiperbarycznej?

Oczywiście, że jestem zadowolony! Leki nie przynosiły żadnego efektu, a dzięki HBOT mój słuch wrócił prawie do normy. Przede wszystkim najbardziej ciesze się z poprawy po ostatnich 10 zabiegach. Nikt nie zrozumie radości z możliwościowi słyszenia i rozumienia ludzkiego głosu, dopóki nie straci tej umiejętności. To naprawdę utrudniało moje codzienne funkcjonowanie w życiu prywatnym i zawodowym.

Dziękujemy za udzielenie nam wywiadu oraz udostępnienie swoich wyników badań.

PARAMETRY ZABIEGU:

 • Kliniczna komora hiperbaryczna (najnowocześniejsza w Polsce)
 • Zastosowane ciśnienie 2ATA
 • Czas trwania zabiegu wynosi 80 minut w tym 60 minut w pełnym ciśnieniu!
 • Certyfikowany 100 % tlen medyczny podawany jest z butli tlenowej (nie z koncentratora!)
 • Maska BIBS -wysoce specjalistyczny system oddychania – wydychany dwutlenek węgla nie miesza się z tlenem
 • „O-ZONE Active”  Dedykowany System Dezynfekcji Ozonowej po każdym zabiegu! 
 • Wysuwane nosze z elektrycznie regulowana wysokością, pozwalające korzystać z leczenia pacjentom bez względu na sprawność fizyczną lub stan zdrowia
 • TV- System Video  

Fizjoterapeuci Centrum Hiperbarycznego Concept

Informacje oraz kontakt pod numerem telefonu

Centrum Hiperbaryczne Concept:
Wrocław, Siemianowice Śląskie

Nr tel. 661 044 206

Link do zastosowania HBOT w nagłej głuchocie:
http://www.centrum-hiperbaryczne.pl/23-nagla-gluchota

Link do naszego profilu Facebook:
https://www.facebook.com/centrumconcept/

Link do naszej strony internetowe:
http://www.centrum-hiperbaryczne.pl/

(Visited 4 995 times, 1 visits today)
Blog Centum-Hiperbaryczne Concept

3 komentarze do “Fenomenalne wyniki w leczeniu niedosłuchu w Centrum Hiperbarycznym Concept”

 1. Bardzo zainteresował mnie ten artykuł.Jestem po kilku operacjach na ucho – perlak. Niestety coraz gorzej słyszę – czy ta terapia pomogłaby w poprawieniu słyszenia? Pozdrawiam

  Odpowiedz

Dodaj komentarz