Oliwier z czworaczków i jego efekty po tlenoterapii w Centrum Hiperbarycznym Concept

 

Tym razem chcemy wam przedstawić młodego gentlemana o imieniu Oliwier. Chłopiec ma tylko 2,5 roku, ale już długą drogę za sobą. Urodził się jako wcześniak w 28 tygodniu ciąży jako jeden z czworaczków! Oliwier ma trójkę wspaniałego rodzeństwa (dwie siostry i brata). W pierwszych dniach życia chłopca doszło do krwawienia śródczaszkowego czwartego stopnia po lewej stronie w związku z czym jego rozwój psychoruchowy przebiega z opóźnieniem. Największym problemem chłopca jest niedowład połowiczy prawostronny – podczas zabawy i codziennych czynności wykorzystuje głównie lewą stronę swojego ciała. Oliwier ma także zdiagnozowaną dyzartrię, w efekcie czego jego mowa jest słabo rozwinięta.

Mimo wszystko Oliwier jest bardzo pogodnym, zawsze uśmiechniętym dzieckiem. Cudowni rodzice naszego małego pacjenta każdego dnia dają z siebie wszystko w walce o prawidłowy rozwój swojego dziecka. Podjęli niemały trud i wyzwanie, by Oliwierek mógł skorzystać z Turnusu Hiperbarycznego w Centrum Hiperbarycznym Concept, ale dla efektów jakie przyniosła terapia na pewno było warto!

Już po kilkunastu zabiegach tlenoterapii rodzice „Olusia” zauważyli zmniejszenie się spastyczności w prawej rączce! Oliwier zaczął częściej posługiwać się prawą rączką w czasie codziennej zabawy. Wyciągał ją także w naszą stronę na przywitanie i pożegnanie, a wcześniej podawał jedynie lewą rączkę!

Po pełnej terapii 40-stu zabiegów w komorze hiperbarycznej z obserwacji rodziców Oliwierka wiemy, że wyraźnie poprawiła się też jego mowa. Jak powiedziała nam mama, Pani Elwira: „Oliwier coraz więcej mówi, w swoich wypowiedziach zawiera nowe słowa, próbuje składać proste zdania”. Zmiany dostrzegalne są także w motoryce dziecka: „chód syna stał się spokojniejszy i bardziej lekki”.

My jako fizjoterapeutki, które widziałyśmy Oliwiera codziennie na zabiegach przez 8 tygodni, śmiało możemy powiedzieć, że chłopiec stał się także bardziej aktywny i odważniejszy. A co nas najbardziej cieszy, że zaczął wykazywać więcej samodzielności, sam chciał wchodzić do komory, zdejmować i ubierać buty 😉

Oliwierku, życzymy Ci wiele sukcesów w dalszej rehabilitacji, a rodzicom wiele cierpliwości w wychowywaniu czwórki wspaniałych dzieci 😉

Fizjoterapeuci Centrum Hiperbarycznego Concept

Informacje oraz kontakt pod numerem telefonu

Centrum Hiperbaryczne Concept:

Wrocław, Siemianowice Śląskie, Rzeszów

Nr tel. 733 29 29 29

Zastosowanie hiperbarii tlenowej :
https://centrum-hiperbaryczne.pl

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej:
https://www.centrum-hiperbaryczne.pl/

Odwiedź nas na Facebooku:
https://www.facebook.com/centrumconcept/

(Visited 2 126 times, 1 visits today)
Blog Centum-Hiperbaryczne Concept

Dodaj komentarz