Remigiusz Smoliński – naturalny doping. Zabiegi w komorze hiperbarycznej w Centrum Hiperbarycznym Concept.

Przedstawiamy Państwu Pana Remigiusza Smolińskiego, zawodnika kickboxingu, który zwyciężył na Mistrzostwach Polski Kickboxing Low Kick, oraz wygrał podczas zawodów Silesian MMA Challenge i Silesian MMA Challenge 2.

Po raz pierwszy Pan Remigiusz pojawił się u nas przed swoimi pierwszymi zawodami DSF Kickboxing Challenge, które odbyły się w  Mysłowicach. Podczas tej walki znokautował Brice’a Kombou, weterana europejskiego kickboxingu, byłego pretendenta do mistrzowskiego pasa DSF Kickboxing Challenge. Po wygranej gali Pan Remigiusz dostał się do kadry Polski PZKB (Polski Związek Kickboxingu), ogromnie gratulujemy takiego sukcesu!

 

Przed kolejną galą Silesian MMA Challenge 2, Pan Remigiusz także skorzystał z zabiegu w naszej klinicznej komorze hiperbarycznej, tym razem ze swoim kolegą  z klubu Panem Szymonem Majem, który także brał udział w tej właśnie gali.

Obydwaj Panowie wygrali swoje walki. Pan Remigiusz pokonał  Pawła Biernata, mającego doświadczenie w boksie olimpijskim. Serdecznie gratulujemy, jesteśmy dumni, że mieliśmy w tym swój udział  i oczywiście życzymy dalszych sukcesów zawodowych !

 

Dzięki hiperbarii tlenowej organizm jest w stanie przyswoić większe dawki tlenu, a on sam jest transportowany nie tylko z czerwonymi krwinkami, ale także w osoczu. Ilość rozpuszczonego tlenu w osoczu wzrasta podczas terapii. Jak pokazują badania, metoda ta pozwala zwiększyć wydolność organizmu u sportowca wyczynowego nawet o 10 %.

Hiperbaria tlenowa stosowana u sportowców ma działanie wielokierunkowe. Działa na poziomie komórkowym, gdzie tlen dostarczony mitochondriom zwiększa ich wydolność. Dzięki temu organizm dostaje więcej energii, co przekłada się na jego większą wydolność (nawet 10-krotnie!). Badania naukowe wykazują również, iż po zabiegach hiperbarii tlenowej sama liczba mitochondriów znacznie wzrasta. Zabiegi w komorze hiperbarycznej mają znakomite działanie łagodzące wszelkie procesy zapalne szerzące się w organizmie sportowca, zwłaszcza po intensywnym treningu. Dzięki przyspieszonemu metabolizmowi wzrasta tempo usuwania kwasu mlekowego z mięśni, powodując zmniejszenie obrzęku tkanek, przyspieszając zarazem namnażanie nowych komórek, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku kontuzji.

PARAMETRY ZABIEGU:

  • Kliniczna komora hiperbaryczna (najnowocześniejsza w Polsce)
  • Zastosowane ciśnienie 2ATA
  • Czas trwania zabiegu wynosi 80 minut w tym 60 minut w pełnym ciśnieniu!
  • Certyfikowany 100 % tlen medyczny podawany jest z butli tlenowej (nie z koncentratora!)
  • Maska BIBS -wysoce specjalistyczny system oddychania – wydychany dwutlenek węgla nie miesza się z tlenem
  • „O-ZONE Active”  Dedykowany System Dezynfekcji Ozonowej po każdym zabiegu! 
  • Wysuwane nosze z elektrycznie regulowana wysokością, pozwalające korzystać z leczenia pacjentom bez względu na sprawność fizyczną lub stan zdrowia
  • TV- System Video  

Fizjoterapeuci  Centrum Hiperbarycznego Concept

Informacje oraz kontakt pod numerem telefonu

Centrum Hiperbaryczne Concept:

Wrocław, Siemianowice Śląskie

Nr tel. 661 044 206

Zastosowanie Hiperbarii tlenowej w naturalnym dopingu:

https://centrum-hiperbaryczne.pl/11-naturalny-doping

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej:
https://www.centrum-hiperbaryczne.pl/

Odwiedź nas na Facebooku:
https://www.facebook.com/centrumconcept/

 

(Visited 451 times, 1 visits today)
Blog Centum-Hiperbaryczne Concept

Dodaj komentarz