Apolonia z Zespołem Downa na zabiegach w Centrum Hiperbarycznym Concept :)

20160126_144705

Dzień dobry!

Przedstawiamy Wam Apolonię. Ta mała, niezwykła osóbka, przyjechała do naszego Centrum Hiperbarycznego Concept z Rawicza. Wraz z mamą odbywała przez cały miesiąc zabiegi w komorze hiperbarycznej.Apolonii towarzyszyła również starsza siostra Zosia. Polcia ma Zespół Downa oraz urodziła się przedwcześnie. Rodzice zgłosili się do nas telefonicznie z okazji organizowanego w naszych placówkach „Dnia Wcześniaka”. Tym samym uzyskali voucher na zabieg próbny, z którego bardzo chętnie skorzystali.

20160127_162410

Apolonia rewelacyjnie znosi zabiegi w komorze hiperbarycznej. Czasem nawet udaje się zdrzemnąć, zarówno mamie jak i córce. Naszej Księżniczce uśmiech nie schodzi z twarzy, zwłaszcza podczas łaskotek, noszenia na rękach i huśtania. Często, gdy Polcia z mamą wesoło spędzają czas w komorze, czeka na nie starsza siostra Zosia, która ma niezwykły talent plastyczny i rozpieszcza nas coraz to ciekawszymi pracami!

Letycja i Dagmara

Mama chętnie opowiada o tym jak zapoznała się z tematem hiperbarii. Otóż do skorzystania z komory hiperbarycznej przekonała rodzinę lekarka opiekująca się Polcią. Powiedziała, że jest to najlepszy czas, ponieważ organizm 2 letniej Polci „chłonie wszystko jak gąbka”. Rodzina długo się nie zastanawiała, natychmiast zaplanowała turnus hiperbaryczny! Mama przyjechała do nas z ogromną nadzieją na to, że Polcia zacznie mówić. Jak wszyscy wiemy, rozwój komunikacji werbalnej jest niezwykle istotnym czynnikiem w prawidłowym funkcjonowaniu dziecka w życiu społecznym. Oczywiście mocno trzymamy kciuki, ale jak wiadomo, na tak duży efekt musi złożyć się wiele czynników.

Z całą pewnością możemy powiedzieć, że dzięki tlenoterapii hiperbarycznej m.in. zwiększy się ilość naczyń krwionośnych w mózgu, co wpłynie znacząco na lepsze funkcjonowanie Apolonii. Już dziś możemy cieszyć się z pierwszej pozytywnej zmiany, jaką jest okazywanie uczuć przez Polcię. Zaczęła chętniej się przytulać i sama inicjować pieszczoty, co wcześniej się nie zdarzało. Oprócz 40 sesji w komorze hiperbarycznej dziewczynka uczestniczy na terenie naszego Centrum w terapiach dodatkowych, które wzmacniają osiągnięte rezultaty.

Zosia, Dominika i Piotr

Z pewnością, jeszcze nie raz usłyszycie o Apolonii i rezultatach terapii w komorze hiperbarycznej. Trzymamy mocno kciuki!

PARAMETRY ZABIEGU:

  • Kliniczna komora hiperbaryczna (najnowocześniejsza w Polsce)
  • Zastosowane ciśnienie 2ATA
  • Czas trwania zabiegu wynosi 80 minut w tym 60 minut w pełnym ciśnieniu!
  • Certyfikowany 100 % tlen medyczny podawany jest z butli tlenowej (nie z koncentratora!)
  • Maska BIBS -wysoce specjalistyczny system oddychania – wydychany dwutlenek węgla nie miesza się z tlenem
  • „O-ZONE Active”  Dedykowany System Dezynfekcji Ozonowej po każdym zabiegu! 
  • Wysuwane nosze z elektrycznie regulowana wysokością, pozwalające korzystać z leczenia pacjentom bez względu na sprawność fizyczną lub stan zdrowia
  • TV- System Video  

Fizjoterapeuci Centrum Hiperbarycznego Concept

Informacje oraz kontakt pod numerem telefonu

Centrum Hiperbaryczne Concept:
Wrocław, Siemianowice Śląskie

Nr tel. 661 044 206

Link do zastosowanie komory hiperbarycznej w Zespole Downa:
http://www.centrum-hiperbaryczne.pl/136-zespol-downa

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej:
https://www.centrum-hiperbaryczne.pl/

Odwiedź nas na Facebooku:
https://www.facebook.com/centrumconcept/

 

 

 

(Visited 860 times, 1 visits today)
Blog Centum-Hiperbaryczne Concept

Dodaj komentarz