Hubert z autyzmem po 36 zabiegach w Centrum Hiperbarycznym Concept, za którym kryje się historia niezwykłych przyjaźni :)

 

Takie historie nie zdarzają się codziennie. Gdy Hubert przyszedł do oddziału Centrum Hiperbarycznego Concept poznaliśmy historię niesamowitej przyjaźni jaką jest otoczona jego rodzina… Opowieść jest wyjątkowa, więc postanowiłyśmy podzielić się nią z Wami. Ale od początku…

Hubert to 9 letni chłopiec, który oprócz zdiagnozowanego w późniejszym czasie autyzmu i torbieli w główce, urodził się z wadę serca – tetralogią Fallota. Hubuś potrzebował operacji na otwartym serduszku, która musiała być przeprowadzona w Niemczech, będąc tym samym ostatnią deską ratunku dla życia chłopca. Miał też przeprowadzone 2 zabiegi kardiologiczne. Rodzice nie zostali pozostawieni samym sobie w obliczu ogromnego wyzwania jakim jest wychowanie dziecka niepełnosprawnego. Z ogromną pomocą, nie tylko finansową, przyszli prawdziwi przyjaciele, którzy zorganizowali zbiórkę pieniędzy potrzebnych na leczenie. Był to ostatni moment na przeprowadzenie zabiegu, gdyż stan Huberta pogarszał się dramatycznie każdego dnia. Na szczęście szybka reakcja najbliższych pozwoliła ocalić chłopca i dziś możemy cieszyć się z wspólnie spędzonych chwil z roześmianym Hubertem w naszym oddziale.

Wada serca pomimo przeprowadzonych z sukcesem operacji i zabiegów pozostawiła niekorzystne zmiany w organizmie Huberta. Chłopiec szybko się męczył, miał podkrążone oczy. Wieczorami szybciutko chodził spać a rano ciężko było go dobudzić. Oprócz problemów wydolnościowych, całej rodzinie doskwierały oczywiste objawy autyzmu, jak chociażby nadwrażliwość słuchowa. W związku z tym, Rodzice zdecydowali się na skorzystanie z szansy na znaczną poprawę stanu zdrowia, jaką dają zabiegi hiperbarii tlenowej.

Kolejny raz przeszkodą okazała się kwestia finansowa. Wisława Szymborska napisała kiedyś „nic dwa razy się nie zdarza”… W przypadku Huberta historia zatoczyła koło znów kończąc się bardzo szczęśliwie:) Niesamowici Przyjaciele Rodziny zebrali brakującą kwotę, bez wiedzy i ku zaskoczeniu Rodziców! Dzięki temu, Hubert już na początku maja mógł rozpocząć serię zabiegów hiperbarii tlenowej.

Po połowie zabiegów Rodzice widzą ogromne postępy w zachowaniu chłopca. Ewidentnie zmniejszyła się nadwrażliwość słuchowa – Hubert nie zakrywa tak często uszu. Rodzice zauważyli również, że synek mniej wokalizuje, za to więcej sylabizuje. Poprawie uległa koncentracja chłopca, co wpłynęło na lepsze rozumienie poleceń. Ogromną poprawę Hubuś zanotował w kwestii wydolności fizycznej! Zmęczenie następuje o wiele później, zniknęły cienie spod oczu. Kiedyś chłopiec już o 19 lądował w łóżku zmęczony całodniowymi wrażeniami. Teraz pełen energii wskakuje do łóżka po 21! 🙂 Wszyscy jednak wiemy, że tak wspaniałe efekty to zasługa nie tylko tlenoterapii hiperbarycznej  ale także wielu godzin pracy w domu oraz ogromnego oddania pań terapeutek z przedszkola chłopca.

Jak sami widzicie, historia Huberta jest wyjątkowa. Nie chodzi tylko o pomoc finansową.  Najważniejsze jest tutaj wsparcie psychiczne rodziców, nie pozostawienie ich samych sobie. Pani Natalia z Panem Robertem zawsze podkreślają, że mają bardzo oddanych przyjaciół, bez których życie nie byłoby takie samo.

Na zakończenie pozostawiamy Was z nutką optymistycznej nostalgii… 🙂

PARAMETRY ZABIEGU:

  • Kliniczna komora hiperbaryczna (najnowocześniejsza w Polsce)
  • Zastosowane ciśnienie 2ATA
  • Czas trwania zabiegu wynosi 80 minut w tym 60 minut w pełnym ciśnieniu!
  • Certyfikowany 100 % tlen medyczny podawany jest z butli tlenowej (nie z koncentratora!)
  • Maska BIBS -wysoce specjalistyczny system oddychania – wydychany dwutlenek węgla nie miesza się z tlenem
  • „O-ZONE Active”  Dedykowany System Dezynfekcji Ozonowej po każdym zabiegu! 
  • Wysuwane nosze z elektrycznie regulowana wysokością, pozwalające korzystać z leczenia pacjentom bez względu na sprawność fizyczną lub stan zdrowia
  • TV- System Video  

Fizjoterapeuci Centrum Hiperbarycznego Concept

Informacje oraz kontakt pod numerem telefonu

Centrum Hiperbaryczne Concept:
Wrocław,  Siemianowice Śląskie

Nr tel. 661 044 206

Zastosowanie hiperbarii tlenowej w rehabilitacji kardiologicznej:
http://www.centrum-hiperbaryczne.pl/16-rehabilitacja-kardiologiczna

Zastosowanie hiperbarii tlenowej w autyzmie:
http://www.centrum-hiperbaryczne.pl/3-autyzm

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej:
https://www.centrum-hiperbaryczne.pl/

Odwiedź nas na Facebooku:
https://www.facebook.com/centrumconcept/

 

 

 

(Visited 1 516 times, 1 visits today)
Blog Centum-Hiperbaryczne Concept

Dodaj komentarz