Rewelacyjne efekty leczenia w komorze hiperbarycznej objawów zespołu Dandy-Walkera w Centrum Hiperbarycznym Concept

oskarr

W naszym oddziale Centrum Hiperbarycznego Concept swój pełny cykl 40 zabiegów tlenoterapii hiperbarycznej zakończył przeuroczy Oskar. Ten 5-letni młodzieniec już pierwszego dnia absolutnie skradł nasze serca swoim pięknym uśmiechem i pogodnym usposobieniem. U Oskarka występuje zespół Dandy – Walkera – schorzenie o którym w Polsce wciąż mało się mówi.

Jest to zaburzenie rozwojowe w obrębie tylnej jamy czaszki, cechujące się zamknięciem lub brakiem otwarcia otworów odpływowych komory czwartej i następczym wodogłowiem. Anomalie pojawiają się już podczas rozwoju płodu (od momentu poczęcia do 4 miesiąca ciąży) i są wynikiem zaburzeń krążenia płodowego lub zakażeniem co w następstwie prowadzi do uszkodzeń struktur czaszki. Objawy zespołu Dandy-Walkera występują zarówno w dzieciństwie jak i w wieku dojrzałym w postaci silnych bólów głowy, wymiotów, zaburzeń koncentracji i senności. Wzmożone ciśnienie śródczaszkowe może doprooskarrrrwadzić także do zaburzenia rozwoju struktur wewnątrzczaszkowych u dzieci. Konieczne staje się wszczepienie choremu zastawki komorowej.

Jak uzasadnić fizjologiczne działanie tlenu hiperbarycznego w Zespole Dandy-Walkera?

 • Poprzez stymulację procesów angiogenezy tlen hiperbaryczny poprawia ukrwienie mózgu, dodatkowo poprzez wysycenie hemoglobiny oraz osocza prowadzi do głębokiego dotlenienia i odżywienia neuronów. Lepsze dotlenienie i odżywienie komórek mózgu przekłada się na m.in. neuroregenerację, redukcję stresu, objawów depresyjnych oraz chronicznego zmęczenia.
 • Udowodniono, że podczas leczenia tlenem hiperbarycznym aż ośmiokrotnie zwiększa się ilość komórek macierzystych, dzięki którym możliwa jest regeneracja tkanek, w tym przebudowa układu nerwowego w kierunku torowania prawidłowego rozwoju dziecka.
 • Wzrastająca aktywność przeciwutleniaczy prowadzi do redukcji stresu oksydacyjnego a tym samym przeciwdziała przedwczesnemu niszczeniu komórek ciała i umożliwia zachowanie intensywnych procesów regeneracyjnych.
 • Dotlenienie wątroby, trzustki, śledziony oraz nabłonka jelitowego stymuluje procesy metaboliczne w kierunku usuwania z organizmu toksyn, metali ciężkich oraz wszelkich złogów, które obciążając organizm mogą znacząco zahamować jego prawidłowy rozwój i regenerację.

Dzięki regularnemu korzystaniu z komory hiperbarycznej Oskarek zdecydowanie więcej wokalizuje! – jak powiedziała nam zadowolona mama. Zaczął częściej gaworzyć, zdarza się, że mówi ,,mama”. Chłopczyk stał się jeszcze bardziej aktywny, poprawiła się jego koncentracja, częściej utrzymuje kontakt wzrokowy oraz reaguje na bodźce dźwiękowe. Nie zamyka się już tak często w swoim małym świecie. Chętniej bawi się i przytula z członkami rodziny. Ponad to lepiej znosi zmiany w swoim otoczeniu oraz zmniejszyła się jego lękliwość. Mama zauważyła również, że Oskarek znacznie szybciej zasypia.

Będziemy bardzo tęsknić za naszym małym roześmianym fanem naklejek z autkami oraz za wspólną zabawą na piłce. Ogromnie cieszymy się z efektów jakie uzyskał Oskarek i trzymamy kciuki za pojawienie się kolejnych pozytywnych zmian, ponieważ jak wiadomo efekty tlenoterapii hiperbarycznej pojawiają się u naszych małych Pacjentów przez najbliższe 6 miesięcy od zakończenia terapii i zostają one z nimi na stałe. 🙂

oskar dyplom

PARAMETRY ZABIEGU:

 • Kliniczna komora hiperbaryczna (najnowocześniejsza w Polsce)
 • Zastosowane ciśnienie 2ATA
 • Czas trwania zabiegu wynosi 80 minut w tym 60 minut w pełnym ciśnieniu!
 • Certyfikowany 100 % tlen medyczny podawany jest z butli tlenowej (nie z koncentratora!)
 • Maska BIBS -wysoce specjalistyczny system oddychania – wydychany dwutlenek węgla nie miesza się z tlenem
 • „O-ZONE Active”  Dedykowany System Dezynfekcji Ozonowej po każdym zabiegu! 
 • Wysuwane nosze z elektrycznie regulowana wysokością, pozwalające korzystać z leczenia pacjentom bez względu na sprawność fizyczną lub stan zdrowia
 • TV- System Video  

Fizjoterapeuci Centrum Hiperbarycznego Concept

Informacje oraz kontakt pod numerem telefonu

Centrum Hiperbaryczne Concept:
Wrocław,  Siemianowice Śląskie

Nr tel. 661 044 206

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej:
https://www.centrum-hiperbaryczne.pl/

Odwiedź nas na Facebooku:
https://www.facebook.com/centrumconcept/

(Visited 1 056 times, 1 visits today)
Blog Centum-Hiperbaryczne Concept

Dodaj komentarz