Seniorzy w Centrum Hiperbarycznym Concept

Podobny obraz

Okres później dorosłości wiąże się z wieloma schorzeniami, będącymi kulminacją dotychczasowego trybu życia. Składają się na to m.in.: nawyki żywieniowe, rodzaj wykonywanej pracy zawodowej, aktywność fizyczna oraz uwarunkowania genetyczne. Pacjenci borykający się z problemami zdrowotnymi bardzo często poszukują skutecznych metod leczenia. Hiperbaria tlenowa daje osobom starszym możliwość leczenia wielu schorzeń w nieinwazyjny sposób, a przede wszystkim pozwala w utrzymaniu zdrowia i przeciwdziała wystąpieniu wielu chorób. Tlenoterapia hiperbaryczna jest znaną i cenioną na całym świecie metodą leczenia, uznaną przez środowisko medyczne. Najczęstszymi schorzeniami, z którymi zgłaszają się pacjenci w podeszłym wieku to udar, cukrzyca, depresja, borelioza oraz reumatyzm.

Bardzo częstym incydentem neurologicznym występującym u starszych pacjentów jest udar niedokrwienny. Badania potwierdzają skuteczność hiperbarii tlenowej w leczeniu deficytów neurologicznych u pacjentów w różnych przedziałach wiekowych, z czego jednymi z najstarszych byli 75-latkowie. Udar wiąże się z niedotleniem komórek mózgu, prowadząc tym samym do upośledzenia ich funkcji. W jego wyniku dochodzi m.in. do : pogorszenia funkcji motorycznych, poznawczych, zaburzeń zachowania. Działanie tlenoterapii hiperbarycznej polega na zwiększeniu ilości rozpuszczonego tlenu we krwi, co wspomaga odżywienie tkanek, przyspieszając w efekcie ich regenerację. Link poniżej przedstawiają badania dowodzące skuteczności hiperbarii tlenowej w leczeniu udarów niedokrwiennych, które można znaleźć w renomowanej wyszukiwarce medycznej Pubmed.

  1. https://www.jstage.jst.go.jp/article/nmc/46/8/46_8_373/_pdf
  2. http://stroke.ahajournals.org/content/26/8/1369.long
  3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3415162/

W badaniach można znaleźć cały przekrój jednostek chorobowych oraz pacjentów w różnym wieku korzystających z hiperbarii tlenowej. Przykładem może być chociażby 83-latek ze stopą cukrzycową.

      4. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3647552/

 

 

Cukrzyca jest jedną z chorób cywilizacyjnych. Coraz więcej pacjentów zgłasza się do Centrum Hiperbarycznego Concept z powikłaniami tejże choroby. W przypadku seniorów cukrzyca zazwyczaj jest chorobą przewlekłą i wymaga stałej kontroli. W większości przypadków objawia się nieprawidłowym ukrwieniem okolicy stóp, przez co zmniejsza ich wrażliwość czuciową. Ponadto proces gojenia owrzodzeń i ran ulega wydłużeniu, przez co wzrasta ryzyko wystąpienia infekcji prowadząc do powstania martwicy tkanek. Hiperbaria tlenowa jest skuteczna w leczeniu cukrzycy ponieważ:

– pobudza proces neoangiogenezy i mikrokrążenia,

– zmniejsza nasilenie obrzęku i uszkodzeń śródbłonka w ocenie mikroskopowej,

– poprawia krążenie tętnicze,

– zwiększa zdolność komórek śródbłonka do podziałów mitotycznych,

– zwiększa produkcję kolagenu,

– zmniejsza występowanie zakażeń rany bakteriami beztlenowymi.

Doświadczył tego na sobie Pan Marek, który zgłosił się na zabiegi tlenoterapii hiperbarycznej do Centrum Hiperbarycznego Concept ze wskazaniem do amputacji. Po zakończeniu pełnego cyklu terapeutycznego obejmującego 40 sesji w komorze hiperbarycznej, amputacja nie była już konieczna. Cała historia została przedstawiona w linku poniżej.

http://blog.centrum-hiperbaryczne.pl/2016/01/21/uniknalem-amputacji-cudowna-moc-tlenu-hiperbarycznego/

Pan Stanisław również zgłosił się do nas z ciężkimi powikłaniami cukrzycy. Po serii zabiegów chirurg powiedział, że udało nam się uratować stopę Pana Stanisława. Zapraszamy do zapoznania się z tą niezwykłą historią w linku poniżej.

http://blog.centrum-hiperbaryczne.pl/2017/08/24/wszyscy-lekarze-ktorzy-wczesniej-widzieli-staszka-sa-w-szoku-jak-to-teraz-wyglada/

Kolejna grupa pacjentów to osoby, bez choroby dominującej ale za to ze schorzeniami typowymi dla swojego wieku. Tacy pacjenci korzystają z zabiegów w celu poprawy wydolności organizmu, kondycji psychicznej i umysłowej oraz wzrostu witalności. Doskonałym przykładem może być 84 – letnia Pani Janina, która korzystała z zabiegów w Centrum Hiperbarycznym Concept. Historię Pani Janiny można poznać poniżej.

http://blog.centrum-hiperbaryczne.pl/2015/05/22/trzeba-sie-jakos-ratowac-wywiad-z-84-letnia-pania-janina/

Zastosowanie tlenoterapii hiperbarycznej niejednokrotnie pozwala uniknąć trwałego kalectwa a także znacznie poprawić jakość życia naszych pacjentów.

 

Fizjoterapeuci Centrum Hiperbarycznego Concept

Informacje oraz kontakt pod numerem telefonu

Centrum Hiperbaryczne Concept:

Wrocław, Siemianowice Śląskie, Rzeszów

Nr tel. 733 29 29 29

Zastosowanie hiperbarii tlenowej w leczeniu cukrzycy:

http://www.centrum-hiperbaryczne.pl/19-powiklania-cukrzycy

Zastosowanie hiperbarii tlenowej w rehabilitacji neurologicznej:

http://www.centrum-hiperbaryczne.pl/15-rehabilitacja-neurologiczna

Zastosowanie hiperbarii tlenowej w leczeniu depresji:

http://www.centrum-hiperbaryczne.pl/22-depresja

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej:

https://www.centrum-hiperbaryczne.pl/

Odwiedź nas na Facebooku:

https://www.facebook.com/centrumconcept/

 

(Visited 214 times, 1 visits today)
Blog Centum-Hiperbaryczne Concept

Dodaj komentarz